Inter poszuka w Barcelonie następcy Hakimiego

Emerson
Emerson PressFocus

Inter Mediolan ma poważne problemy finansowe, wobec których wysoka oferta Paris Saint-Germain za Achrafa Hakimiego może zostać zaakceptowana. W takim przypadku Nerazzurri chcieliby sprowadzić nowego zawodnika Barcelony, Emersona Royala.

  • PSG zamierza przedstawić Interowi propozycję “nie do odrzucenia” za Achrafa Hakimiego
  • Problemy finansowe klubu z Mediolanu mogą sprawić, że Marokańczyk odejdzie z Serie A
  • W takim przypadku Nerazzurri chcieliby wykupić z Barcelony Emersona Royala, który nie zadebiutował jeszcze w bordowo-granatowej koszulce

Inter chce Emersona w przypadku odejścia Hakimiego

Ogromne problemy finansowe Interu mogą doprowadzić do letniej wyprzedaży. W jej wyniku klub mogłaby opuścić jedna z gwiazd. Według wielu doniesień, Paris Saint-Germain zrobi w tym okienku wiele, by sprowadzić do siebie Achrafa Hakimiego. Mimo, że giganci Ligue 1 są świadomi kłopotów Nerazzurrich, i tak mogą zaproponować kwotę sięgającą 70 milionów euro. Taka ilość pieniędzy może przekonać włodarzy klubu z Giuseppe Meazza do sprzedaży byłego gracza Realu Madryt.

Jako, że Hakimi był podstawowym zawodnikiem w ostatniej kampanii, zakończonej dla Interu pierwszym mistrzostwem od jedenastu lat, znalezienie dla niego następcy nie będzie łatwe. Wydaje się jednak, że klub odnalazł racjonalne rozwiązanie.

Racjonalne, jeżeli z Interem zechce współpracować Barcelona. Duma Katalonii dopiero co wykupiła bowiem kartę zawodniczą Emersona Royala z Realu Betis. Oba kluby wykupiły Brazylijczyka na spółkę z Atletico Mineiro w styczniu 2019 roku. Po dwóch sezonach w barwach Andaluzyjczyków, Emerson wyrobił sobie pozycję w La Lidze. Dlatego też Barcelona zdecydowała się wykupić gracza za dziewięć milionów euro i dać mu szansę w kolejnym sezonie, w którym musiałby rywalizować z Sergino Destem.

Inter zamierza zaproponować Katalończykom około 25 milionów euro. Nie jest to wysoka kwota, ale Blaugrana również ma spore problemy finansowe i niewykluczone, że wysłucha oferty z Mediolanu.

Emerson w zakończonym sezonie La Ligi zanotował bramkę i cztery asysty w 34 spotkaniach.

Komentarze