Inter szuka posiłków w Bundeslidze

Manuel Akanji
Manuel Akanji PressFocus

Inter Mediolan w ostatnich dwóch tygodniach okna transferowego chcą sprowadzić do zespołu nowego środkowego obrońcę. Najnowszym kandydatem jest zawodnik Borussii Dortmund Manuel Akanji. Transakcja wydaje się być na dobrej drodze do finalizacji.

  • Trener Interu Mediolan Simone Inzaghi apelował ostatnio do klubowych władz o sprowadzenie nowego środkowego obrońcy
  • Według włoskich mediów jednym z poważnych kandydatów jest zawodnik Borussii Dortmund Manuel Akanji
  • W najbliższych dniach zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli obu klubów w tej sprawie

Akanji może rozwiązać problem Interu

27-letni Akanji jest związany z Borussią Dortmund umową do czerwca 2023 roku i nie zanosi się na to, aby obie strony były zainteresowane jej przedłużeniem. Z tego względu bardzo realne jest ich rozstanie jeszcze podczas letniego okna transferowego, choć do Dortmundu do tej pory nie napłynęła żadna konkretna oferta. Niewykluczone jednak, że wkrótce przedstawiciele Borussii się jej doczekają.

Według informacji La Gazzetta dello Sport, chętny na pozyskanie Akanjiego jest Inter Mediolan, który zawodnika, który mógłby wzmocnić środek defensywy. O potrzebie sprowadzenia nowego środkowego obrońcy w ostatni weekend mówił również trener Nerazzurrich Simone Inzaghi. 

Włoski dziennik poinformował, że Inter jest zainteresowany sprowadzeniem Szwajcara na zasadzie wypożyczenia z opcją lub obowiązkiem jego wykupu. Aby ułatwić transakcję Akanji musiałby przedłużyć o rok swoją umowę z Borussią, ale cała operacja mogłaby być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich stron.

W najbliższych dniach ma dojść do spotkania przedstawicieli obu klubów. Wówczas okaże się, czy osiągniecie porozumienia będzie możliwe przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Akanji jest zawodnikiem Borussii Dortmund od stycznia 2018 roku, kiedy dołączył do niej za 21,5 miliona euro z FC Basel. W barwach niemieckiego klubu rozegrał do tej pory 157 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając cztery bramki i notując dwie asysty.

Zobacz także: Lukaku przeprasza fanów Interu. “Jesteśmy jeszcze bardziej zjednoczeni”

Komentarze