Koniec sagi, Brozovic podpisał nowy kontrakt

Marcelo Brozovic
Marcelo Brozovic PressFocus

Sprawa przedłużenia kontraktu przez Marcelo Brozovicia od wielu tygodni zajmowała włoskich dziennikarzy. Teraz kibice Interu mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Chorwacki pomocnik złożył już podpis pod nową umową, a oficjalne ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach.

  • Marcelo Brozovic przedłużył kontrakt z Interem
  • Nowa umowa ma obowiązywać do 2026 roku
  • Podstawowa pensja Chorwata wynosić będzie 6,5 miliona euro na sezon

Filar Interu zostaje na dłużej

Ostatni mecz z Torino pokazał, jak ważnym zawodnikiem dla Interu jest Marcelo Brozovic. Simone Inzaghi nie dysponuje w tej chwili żadnym wartościowym zastępcą, który mógłby całkowicie wypełnić lukę w środku pola przy braku Chorwata. Dlatego wiadomość o przedłużeniu jego kontraktu ma ogromne znaczenie dla przyszłości drużyny z Mediolanu.

Na oficjalne ogłoszenie przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale media nie mają wątpliwości: nowa umowa została już podpisana. Brozovic związał się z Interem do 2026 roku, a kontrakt przewiduje zarobki zawodnika na poziomie 6,5 miliona euro rocznie plus bonusy. Jako jeden z pierwszych informację podał na Twitterze mediolański dziennikarz Fabrizio Biasin.

Poprzedni kontrakt 29-latka miał wygasnąć w czerwcu tego roku. Sytuację zawodnika obserwowały m.in. PSG czy Manchester United, które z chęcią zatrudniłyby reprezentanta Chorwacji jako wolnego agenta. Teraz wiemy już, że do niczego takiego nie dojdzie.

Marcelo Brozovic wystąpił w tym sezonie w 37 meczach, rozgrywając ponad 3000 minut. Do Interu trafił w 2016 roku z Dinama Zagrzeb.

Czytaj także: Inter spotkał się z agentami Hallera

Komentarze

Na temat “Koniec sagi, Brozovic podpisał nowy kontrakt