Inter bez nowego właściciela, odrzucono ofertę BC Partners

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez PressFocus

Według kilku raportów z Włoch, firma Suning odrzuciła ofertę BC Partners dotyczącą przejęcia większościowego pakietu akcji Interu.

La Gazzetta dello Sport, Il Corriere dello Sport i Tuttosport potwierdzają, że brytyjski fundusz złożył ofertę kupna większościowego pakietu akcji w klubie.

Propozycja opiewała na około 750 milionów euro, ale firma Suning wymaga oferty zbliżonej do miliarda euro.

Jak donosi Tuttosport, BC Partners zaproponowało także dodatkowe 200 milionów na pokrycie krótkoterminowego zadłużenia. Financial Times potwierdza, że Suning spieszy się, aby uzbierać co najmniej 200 milionów dolarów w gotówce.

BC Partners miało wyłączność na prowadzenie negocjacji, która minęła wraz z końcem stycznia. Oznacza to, że Suning może teraz wysłuchiwać ofert od innych zainteresowanych stron.

Inne fundusze zainteresowane nabyciem pakietu większościowego mediolańskiego klubu, to, między innymi: Ares, Fortress, Equt i Arctors. Niebawem mają rozpocząć rozmowy z włodarzami Interu.

Według La Gazzetta dello Sport i Tuttosport, rodzina Zhang jest otwarta wyłącznie na sprzedaż mniejszościowych udziałów w klubie.

Pomimo sporych problemów finansowych, o których regularnie wspomina szkoleniowiec pierwszej drużyny, Antonio Conte, Inter notuje bardzo dobry sezon. Po 20 kolejkach Nerazzurri zajmują drugie miejsce w tabeli, ze stratą zaledwie dwóch punktów do rywala zza miedzy, Milanu. Rywalizują także w Pucharze Włoch, gdzie w pierwszym półfinale przegrali u siebie z Juventusem (1:2).

Komentarze