Ausilio dementuje plotki transferowe

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan nie tylko tego lata nie pozyska Leo Messiego, ale także innych piłkarzy, którzy w ostatnim czasie byli przymierzani do gry w klubie z Lombardii przez media. W zdecydowanym tonie na temat medialnych spekulacji wypowiedział się dyrektor sportowy Nerazzurrich – Piero Ausilio.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan mieli zdaniem włoskich dziennikarzy tego lata wzmocnić oprócz Argentyńczyka z Barcy także N’Golo Kante, czy Federico Chiesa. Żaden z tych piłkarzy nie dołączy do teamu z miasta mody. W każdym razie szeregi Czarno-niebieskich może pożegnać Marcelo Brozovic.

Plotki wyssane z palca

– Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że zobaczenie Messiego w koszulce Interu jest niemożliwe, nigdy nie było żadnych negocjacji. Słuszne jest wyjaśnienie tego raz na zawsze: Inter absolutnie nie może sobie pozwolić na takie posunięcia, ponieważ parametry ekonomiczne takiej transakcji są poza naszym zasięgiem – stwierdził działacz Interu cytowany przez Football Italia. – Mam nadzieję, że to ostatni raz, kiedy ludzie mówią o negocjacjach, które nigdy nie istniały – dodał Ausilio.

Przedstawiciel Interu wypowiedział się też na temat rzekomego zainteresowania innymi piłkarzami. – Tematu transferu Chiesy nie ma. Podziwiam tego piłkarza, ale musimy realistycznie oceniać możliwości, jakie daje nam nasza strategia finansowa. Ważne jest też to, aby być uczciwym wobec naszych kibiców – powiedział Ausilio.

– Kante to także zawodnik będący poza zasięgiem finansowym klubu. Mogę się natomiast przyznać, że prowadzimy rozmowy w sprawie transferu Aleksandara Kolarova z AS Romy. W każdym razie negocjacje są w toku, więc nic nie jest jeszcze ustalone – zaznaczył 45-latek.

Będą rozstania?

Ausilio ujawnił też, kto może rozstać się z Interem w trakcie trwającego okna transferowego. – Brozovic rozumie, że niektóre z jego zachowań były niewłaściwe w trakcie sezonu, a niektóre sytuacje były rozwiązywane za zamkniętymi drzwiami klubu – powiedział Włoch.

– To na pewno jeden z zawodników, na którego liczymy, ale gdyby pojawiła się oferta odpowiadająca piłkarzowi, wzięlibyśmy to pod uwagę – uzupełnił Ausilio.

Komentarze