Inter 13 punktów od tytułu

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan PressFocus

Inter Mediolan jest na bardzo dobrej drodze do zdobycia 19. w historii klubu mistrzostwa Włoch. Aby tego dokonać Nerazzurri muszą zdobyć 13 punktów w ośmiu ostatnich spotkaniach sezonu 2020/21.

Inter na dobrej drodze do detronizacji Juventusu

W niedzielne południe drużyna prowadzona przez Antonio Conte odniosła 11 z rzędu ligowe zwycięstwo, skromnie 1:0 pokonując na San Siro Cagliari Calcio. Dzięki tej wygranej Inter Mediolan utrzymał 11-punktową przewagę nad drugim w tabeli Milanem. Do końca sezonu pozostało już tylko osiem kolejek, co sprawia, że Inter jest w świetnej sytuacji w walce o pierwszy mistrzowski tytuł od sezonu 2009/10.

W 30 dotychczasowych spotkaniach piłkarze Interu zdobyli 74 punkty, co daje średnią 2,47 punktu na mecz. Zdobycie 13 punktów w ostatnich ośmiu spotkań wydaje się więc bardzo prawdopodobne.

Zdobycie tytułu przez Inter oznaczać będzie również zakończenie 10-letniej dominacji Juventusu. Broniąca mistrzostwa Stara Dama zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Serie A, a do prowadzących Nerazzurrich traci 12 punktów.

Komentarze