Insigne skomentował mecz otwarcia

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. PressFocus

Lorenzo Insigne w trakcie trwających Mistrzostw Europy ma być jedną z pierwszoplanowych postaci w szeregach reprezentacji Włoch. Zawodnik broniący na co dzień barw Napoli bramki w starciu przeciwko Turcji ustalił wynik rywalizacji na 3:0, będąc aktywnym przez całe zawody. Po zakończeniu spotkania wyraził swój komentarz na temat przebiegu meczu.

  • Squadra Azzurra w spotkaniu otwarcia Euro nie dała żadnych szans rywalom
  • Turcja przegrała z reprezentacją Włoch 0:3 na Stadio Olimpico w Rzymie
  • Komentarz na temat rywalizacji wyraził Lorenzo Insigne

Insigne potwierdził bardzo dobrą dyspozycję

Lorenzo Insigne zaliczył jak dotąd 42 spotkania w drużynie narodowej, mając na swoim koncie dziewięć trafień. Włoch strzelił gola w drugim meczu z rzędu w koszulce reprezentacyjnej. – To było niezwykłe uczucie, móc grać znów przed naszymi kibicami. Długo się rozkręcaliśmy, ale ostatecznie udało nam się zdobyć trzy bramki – mówił Insigne w rozmowie z Rai Sport.

W trakcie meczu rywale trzy razy dotknęli piłkę ręką we własnym polu karnym, ale po żadnej z sytuacji sędzia nie podyktował jedenastki. W tej kwestii skrzydłowych Azzurrich także wyraził kilka zdań.

– Trener mówił nam, abyśmy zachowali spokój. Uświadamiał nas, że takie sytuacje mogą się zdarzać. Przekonywał nas natomiast do tego, abyśmy utrzymali koncentracje – powiedział zawodnik.

– Zawsze staram się grać dla dobra zespołu, chcąc tworzyć niebezpieczeństwo w zasiekach obronnych rywali. Udało nam się wygrać i to jest najważniejsze. Gdy sam zdobywam bramkę, to jest jeszcze lepiej – uzupełnił Insigne.

– To był dla nas wyjątkowy wieczór. Przez 1,5 roku graliśmy bez widzów na trybunach. Wspaniale było zagrać znów przed naszymi kibicami. Mam nadzieję, że to punkt zwrotny dla wielu ludzi. Wierzę też, że w przyszłości na stadionie będzie mogło pojawić się jeszcze więcej kibiców – zakończył piłkarz.

Reprezentacja Włoch już w najbliższą środę zagra kolejny mecz, mierząc się ze Szwajcarią. Dzisiaj odbędzie się natomiast drugi bój w grupie A, w którym Walia skonfrontuje się z Helwetami.

Czytaj więcej: Mancini po meczu z Turcją: przed nami jeszcze długa droga na Wembley

Włochy
Szwajcaria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. czerwca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze