Insigne: Możemy wygrać mistrzostwo

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli po świetnym starciu wygrało w sobotni wieczór z ACF Fiorentiną w spotkaniu pierwszej kolejki włoskiej ekstraklasy. Po zakończeniu meczu radości z tego powodu nie krył Lorenzo Insigne.

Czytaj dalej…

– Cieszę się z dwóch bramek, ale najważniejsze było zwycięstwo. Niepotrzebnie straciliśmy tyle goli, więc będziemy musieli  z trenerem przeanalizować nasze błędy, których w moim odczuciu było zbyt wiele – mówił piłkarz Azzurrich w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– To był nasz pierwszy mecz w nowym sezonie, który zapowiada się na bardzo intensywny. W każdym razie najważniejsze jest wygrana – dodał Insigne.

Neapolitańska ekipa jest jednym z pretendentów do mistrzowskiego tytułu, a już za tydzień zmierzy się z faworytem rozgrywek w postaci Juventusu FC.

– To prawda, że mamy tylko tydzień do kolejnego ważnego i trudnego meczu. Czasu na poprawę błędów jest niewiele. W każdym razie mamy świetnych zawodników w drużynie, doszli do nas nowi zdolni piłkarze. Wkrótce zostanie zamknięte okno transferowe, więc będzie się koncentrować już tylko na tym, aby jak najlepiej się prezentować na boisku – przekonywał Włoch.

– Czeka nas długi sezon, w którego trakcie będziemy starać się sięgnąć po mistrzostwo Włoch, tak jak to miało miejsce w ostatnich dwóch kampaniach. Nasza uwaga musi być skupiona na szczegółach. Jeśli tylko poprawimy drobne niedociągnięcia w naszej grze, to wiem, że możemy znaleźć się szczycie tabeli – skwitował Insigne.

Komentarze