Insigne: jesteśmy świadomi swoich możliwości

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch w piątkowy wieczór wywalczyła ósme z rzędu zwycięstwo w ostatnim spotkaniu kontrolnym przed startem Euro. Squadra Azzurra pokonała 4:0 Czechów. Tymczasem Lorenzo Insigne nie chciał powiedzieć, na co tak naprawdę stać włoską ekipą na Mistrzostwach Europy.

  • Reprezentacja Włoch to bez wątpienia jeden z kandydatów do końcowego triumfu na Euro
  • W piątkowy wieczór Squadra Azzurra odniosła kolejne zwycięstwo pod wodzą Robero Manciniego
  • Lorenzo Insigne w starciu przeciwko Czechom zdobył bramkę, a także zaliczył asystę

Reprezentacja Włoch jednym z faworytów do wygrania Mistrzostw Europy

Reprezentacja Włoch w dwóch spotkaniach kontrolnych przed najważniejszą piłkarską imprezą w 2021 roku zdobyła 11 bramek. W dobrych nastrojach przystąpią tym samym podopieczni Roberto Manciniego do potyczki z Turcją na Stadio Olimpico, co będzie miało miejsce już 11 czerwca.

– Jestem naprawdę zadowolony z wyników zespołu, ponieważ zagraliśmy naprawdę dobrze. Do startu Euro został już tylko tydzień. Musimy być gotowi – mówił przed kamerą Rai Sport piłkarz broniący na co dzień barw Napoli.

– Spotkanie z Czechami było dla nas ważnym testem. Teraz musimy odzyskać energię i zacząć Mistrzostwa Europy w jak najlepszym stylu – kontynuował Insigne.

– Nasz trener stworzył świetną atmosferę w drużynie. Sprawił, że każdy zawodnik, gdy gra, to chce dać z siebie wszystko, ciesząc się z gry w piłkę. Osiągamy dzięki temu dobre wyniki, prezentując przy tym ładną dla oka piłkę – przekonywał zawodnik.

W fazie grupowej Euro reprezentacja Włoch zmierzy się z Turcją, Walią i Szwajcarią. Insigne nie chciał natomiast przedstawić swojego zdania, na co stać jego drużynę.

– Za wcześnie jest, aby powiedzieć, co możemy osiągnąć na Euro. Jesteśmy świadomi naszych możliwości i to jest ważne – powiedział piłkarz.

Zobacz więcej: Mancini: to był dobry test dla reprezentacji Włoch

Komentarze