Insigne jednak zmieni klub? W środę ważne spotkanie

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. PressFocus

Lorenzo Insigne nie potrafi dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z SSC Napoli. Najbardziej zainteresowany tym zawodnikiem wydaje się Inter Mediolan. We wtorek miało dojść do spotkania przedstawicieli Nerazzurrich z agentem mistrza Europy. Ostatecznie zostało przełożone na środę.

  • Inter Mediolan jest w trakcie poszukiwania nowych zawodników do ofensywy
  • Na radarze Nerazzurrich jest między innymi Lorenzo Insigne
  • Rynkowa wartość mistrza Europy wynosi 48 milionów euro

Insigne zamieni Napoli na Inter?

Lorenzo Insigne ma umowę ważną z klubem z Neapolu do końca czerwca 2022 roku. Zawodnik nie ukrywał, że chciał kontynuować karierę w szeregach Azzurrich. Niemniej oczekiwał podwyżki, na którą nie chce się zgodzić Napoli. Aktualnie piłkarz może liczyć na zarobki w wysokości 4,6 miliona euro rocznie.

Doświadczony zawodnik zaczął zatem poważnie rozważać zmianę barw klubowych. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że Insigne znajduje się na celowniku mistrzów Serie A. Inter po sprzedaniu Achrafa Hakimiego i Romelu Lukaku ma możliwości finansowe, aby pozyskać piłkarza. Na środę zaplanowane jest spotkanie z menedżerem włoskiego skrzydłowego, po którym powinno się dużo wyjaśnić.

Insigne ma na swoim koncie 305 występów w Serie A, notując w nich 85 trafień i 65 asyst. Największymi sukcesami w karierze piłkarza oprócz wygranego niedawno mistrzostwa Europy są również dwa Pucharu Włoch i Superpuchar Włoch.

47-krotny reprezentant Włoch jest wychowankiem Azzurrich. Występuje w tej ekipie z przerwami do 2010 roku.

Czytaj więcej: Inter może się wzmocnić kosztem Realu Madryt

Komentarze