Inny poziom celem Milanu. Pioli komentuje zachowanie Ibrahimovicia

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

AC Milan w niedzielny wieczór powalczy o szóste zwycięstwo w obecnym sezonie Serie A. Rossoneri, którzy zmierzą się z Hellas Werona, będą również starali się potwierdzić, że ostatnia porażka w Lidze Europy z Lille była jedynie wypadkiem przy pracy. Trener Stefano Pioli ma nadzieję, że jego zespół wróci na normalny poziom.

Czytaj dalej…

– W czwartkowy wieczór nie wyraziliśmy się w najlepszy sposób. To nie było to, czego chcieliśmy. Grając przeciwko silnemu przeciwnikowi, drogo za to zapłaciliśmy. Przeanalizowaliśmy ten mecz i jutro musimy być gotowi na występ na innym poziomie – powiedział szkoleniowiec Milanu.

– W czwartek mieliśmy właściwego ucha, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów technicznych. Musimy wrócić na właściwe tory i odzyskać naszą dyspozycję. Zagramy z przeciwnikiem, który okazuje się być tak silny jak w ubiegłym roku – kontynuował Pioli.

Milan prowadzi obecnie w ligowej tabeli i na pewno zachowa fotel lidera po najbliższej kolejce. – Zajmowanie pierwszego miejsca w tabeli oznacza, że osiągamy doskonałe wyniki. Jutro jest jednak szansa na powiększenie dorobku punktowego. To również kolejna szansa na pokazanie, jakim jesteśmy zespołem – mówił trener Milanu.

Obawy o Ibrahimovicia

W ostatnim spotkaniu z Lille Pioli zdecydował się w 61. minucie na ściągnięcie z boiska Zlatana Ibrahimovicia. Szwed wydawał się być niezadowolony z takiej decyzji szkoleniowca. Trener Rossonerich przyznał, że odbył po meczu rozmowę ze swoim podopiecznym.

– Często rozmawiam z moimi zawodnikami. Zawsze tak robię, czy to w dobrych, czy złych momentach. Najważniejsze jest to, że wszyscy podążamy w tym samym kierunku. Nie było potrzeby żadnej konkretnej interwencji – powiedział Pioli.

Milan po przerwie na mecze reprezentacji czeka bardzo intensywny okres. Tym samym pojawiają się pytania dotyczące między innymi kondycji 39-letniego Ibrahimovicia. – Nasz plan polega na ocenie kondycji poszczególnych zawodników, a więc także Zlatana, mecz po meczu, tydzień po tygodniu. Czeka nas wiele spotkań, będzie to dla nas ważny okres. Rozegramy 7 meczów w lidze i 3 w Lidze Europy. Warunki się zmieniają, ale będziemy starać się dokonywać najlepszych możliwych wyborów – dodał Pioli.

Komentarze