Ciro Immobile opuścił dwa ostatnie spotkania reprezentacji Włoch w Lidze Narodów przez kontuzję mięśniową. W poniedziałek napastnik przeszedł testy medyczne w siedzibie Lazio i wygląda na to, że będzie gotowy na sobotnie starcie w Serie A z Interem Mediolan.

• Ciro Immobile nie wziął udziału w ostatnim meczu Lazio przed przerwą reprezentacyjną, nie wspomógł też Włochów w boju o Ligę Narodów
  • W poniedziałek napastnik przeszedł jednak badania kontrolne w siedzibie klubu i ma być gotowy na sobotnie starcie z Interem Mediolan

Immobile o krok od powrotu, powinien zagrać z mistrzem kraju

Ciro Immobile w starciu Ligi Europy pomiędzy Lazio a Lokomotiwem Moskwa opuścił boisko już w pierwszej połowie. W wyniku kontuzji mięśniowej opuścił pojedynek Orłów z Bolonią (0:3) w Serie A. Z pewnością mocno przeżył również wykluczenie ze zgrupowania reprezentacji Włoch. Mistrzowie Europy podczas trwającej przerwy na kadry wystąpili w dwóch ostatnich meczach Ligi Narodów, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

Wygląda jednak na to, że włoski snajper jest o krok od powrotu do pełnej sprawności. W poniedziałek przeszedł testy medyczne w Paideia Clinic, a Tuttomercatoweb twierdzi, że pracownicy Lazio są optymistami. Najlepszy napastnik w klubie powinien być gotowy na sobotnie, hitowe starcie z Interem Mediolan. Będzie to wyjątkowy mecz również dla szkoleniowca Nerazzurrich. Przypomnijmy, że Simone Inzaghi przez pięć lat prowadził rzymskie Orły i sięgnął z nimi po Puchar i dwa Superpuchary Włoch.

Immobile ma za sobą imponujący początek sezonu. W sześciu meczach w Serie A strzelił sześć bramek, do których dołożył dwie asysty. Z pewnością w sobotę zrobi wszystko, by uchronić swój zespół od drugiej, bolesnej porażki z rzędu.