Immobile nie zagra z Porto

Ciro Immobile
Ciro Immobile PressFocus

Ciro Immobile nie zagra w czwartkowym meczu Ligi Europy z FC Porto. Według najnowszych raportów z Włoch napastnik Lazio zmaga się z wysoką gorączką i nie poleci do Portugalii. Początek spotkania o godzinie 21:00.

  • Immobile nie wystąpi przeciwko Porto z powodu gorączki
  • Trudna sytuacja kadrowa Lazio przed czwartkowym meczem
  • Sarri nie ma żadnego zdolnego do gry środkowego napastnika

Sarri będzie musiał namieszać w składzie

Według włoskich mediów, Immobile źle się poczuł w nocy. Dzisiaj był nieobecny podczas porannego treningu biancocelestich. Sztab medyczny Lazio postanowił nie ryzykować ewentualnym pogorszeniem się stanu zdrowia reprezentanta Włoch, dlatego zawodnik nie poleci z drużyną do Portugalii.

To nie jedyne osłabienie Lazio przed jutrzejszym meczem z Porto. Już wcześniej było wiadomo, że w tym spotkaniu nie wystąpi Manuel Lazzari, który jest wykluczony z gry na kilka tygodni z powodu naderwania mięśnia uda. Niedostępny jest także Francesco Acerbi.

Maurizio Sarri ma zatem olbrzymi problem z ustawieniem formacji ofensywnej. W obliczu wypożyczenia w styczniu Vedata Muriqi’ego w drużynie Lazio nie ma ani jednego zdolnego do gry środkowego napastnika.

Wszystko wskazuje na to, że w takiej sytuacji jako fałszywa dziewiątka wystąpi Pedro lub Felipe Anderson. Dopełnieniem ofensywnego trójzębu będzie najprawdopodobniej Mattia Zaccagni. Od pierwszej minuty z pewnością wystąpią Lucas Leiva i Luis Alberto, którzy z powodu zawieszenia nie wystąpią w następnej kolejce Serie A.

Zdaniem mediów Maurizio Sarri nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji na kogo postawić w bramce biancocelestich. O miejsce w składzie rywalizuje Pepe Reina i Thomas Strakosha.

Zobacz także: McKennie kluczem do transferu Zaniolo do Juventusu?

Komentarze