Immobile mógł grać dla Napoli

Ciro Immobile w meczu z Napoli
Ciro Immobile w meczu z Napoli Pressfocus

Ciro Immobile zachwyca swoją grą w barwach Lazio. Włoch kilka lat temu mógł zostać zawodnikiem Napoli. W transferze przeszkodził jego aktualny trener.

  • Kilka lat temu Ciro Immobile mógł dołączyć do Napoli
  • Transfer Włocha został zastopowany przez Maurizio Sarriego
  • Szkoleniowiec ten aktualnie prowadzi 32-latka w Lazio

Sarri zawetował transfer Immobile

O tym, że Ciro Immobile jest gwarancją jakości o dużej liczby goli wiedzą wszyscy sympatycy włoskiego futbolu. 32-latek również zdawał sobie z tego sprawę, że w ojczyźnie gra mu się świetnie. Napastnik zapragnął jednak gry za granicą i w 2014 roku wzmocnił Borussię Dortmund.

Niemiecki etap w karierze Immobile nie należał do udanych. Włoch dla BVB rozegrał 34 mecze. Strzelił w nich 10 goli oraz zaliczył 3 asysty, ale obie strony nie były zadowolone ze współpracy i 32-latek zasilił szeregi Sevilli. Tu było jeszcze gorzej (15 meczów i tylko cztery bramki plus asysta).

Latem 2016 roku Andaluzyjczycy postanowili pozbyć się Immobile. Szansę na sprowadzenie włoskiego snajpera miało Napoli. Klub ten miał zapłacić za niego 10 milionów euro, co z dzisiejszej perspektywy wydaje się promocją. Transfer nie zosstał jednak zrealizowany, ponieważ weto postawił ówczesny szkoleniowiec neapolitańczyków, czyli Maurizio Sarri.

Immobile prawie sześć lat temu wrócił ostatecznie do Serie A. Jego klubem nie zostało jednak Napoli, a Lazio, które jest tym faktem zachwycone. Włoch jest bowiem najlepszym strzelcem w historii rzymskiej ekipy (174 zdobyte bramki). W historii z niedoszłymi przenosinami do Napoli interesującym faktem jest to, że aktualnym trenerem Immobile jest Maurizio Sarri, który wówczas zablokował jego przenosiny do Neapolu.

Czytaj także: Serie A: nowy lider tabeli, Abraham wybawcą Romy – podsumowanie 27. kolejki

Komentarze