Immobile: “Lewy” otrzymałby mój głos na najlepszego piłkarza świata

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Ciro Immobile został najlepszym strzelcem w Europie w sezonie 2019/2020, wygrywając tym samym Złotego Buta. W rozmowie z niemieckim Sport Bildem włoski napastnik nie ukrywał, że zaszczytem jest dla niego to, że jest wymieniany jednym tchem obok takich napastników jak: Robert Lewandowski, Luis Suarez, czy Karim Benzema.

Czytaj dalej…

Ciro Immobile w poprzedniej kampanii zdobył łącznie 36 bramek w Serie A. Tym samym reprezentant Włoch w walce o prestiżową nagrodę dla najlepszego strzelca wszystkich najważniejszych ligi europejskich zrzeszonych w UEFA, wyprzedził o dwa trafienia kapitana Biało-czerwonych.

– Jestem niezwykle dumny, że wygrałem Złotego Buta, zdobywając dwie bramki więcej od Lewandowskiego. On zawsze był dla mnie wzorem do naśladowania – mówił Immobile cytowany przez Sport Bild.

– Jeśli chodzi o najlepszą “dziewiątkę” na świecie, zawsze pojawiają się takie nazwiska jak Lewandowski, Suarez, czy Benzema. Wymienianie tych piłkarzy ze mną jednym tchem jest dla mnie zaszczytem – kontynuował Włoch.

Immobile: Oddałbym swój głos na Lewandowskiego

Immobile zabrał też głos na temat tego, kto jego zdaniem powinien otrzymać Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza świata za 2020 rok. W tym przypadku włoski napastnik chciałby, aby to wyróżnienie trafiło do “Lewego”.

– Gdyby to ode mnie zależało i miałby głosować na najlepszego piłkarza świata, to oddałbym swój głos na Lewandowskiego – powiedział napastnik SS Lazio.

W najbliższą sobotę stołeczna drużyna wraca do ligowych zmagań. Pierwszym przeciwnikiem Lazio w nowej kampanii włoskiej ekstraklasy będzie Cagliari Calcio. Pierwszy gwizdek sędziego w tym boju zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Komentarze