Immobile: Jestem bardzo szczęśliwy

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Ciro Immobile wyrównał rekord wszechczasów pod względem liczby goli strzelonych w Serie A. Reprezentant Włoch zakończył sezon 2019/2020 z dorobkiem 36 trafień na koncie. Immobile zdobył zatem tyle samo bramek, co kilka lat temu Gonzalo Higuaina w szeregach SSC Napoli.

Czytaj dalej…

Swoje ostatnie trafienie włoski napastnik zaliczył w boju z ekipą z Kampanii, które zakończyło się wygraną 3:1 podopiecznych Gennaro Gattuso. Na osłodę porażki Immobile pozostała radość po zapewnieniu sobie korony króla strzelców ligi włoskiej, a ponadto wygranie Złotego Buta dla najlepszego strzelca lig europejskich.

Cel uświęca środki

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, co osiągnąłem, zwłaszcza kiedy patrzę wstecz na początek i wszystko, przez co przeszedłem – powiedział napastnik stołecznej drużyny w rozmowie z Lazio Style Channel.

– Jeśli naprawdę wierzysz, czasami marzenia się spełniają. Mogę tylko podziękować trenerowi i całemu sztabowi oraz moim kolegom z drużyny. Lista osób, którym należą się podziękowania, jest bardzo długa – zaznaczył zawodnik.

Dopóki walczy, jesteś zwycięzcą

– Dziękuję również kibicom Lazio, dzięki którym czułem się niezastąpiony w tym zespole i jestem z tego bardzo dumny. Chcę być żywym przykładem, że jeśli nigdy się nie poddasz, możesz osiągnąć dowolny cel – przekonywał napastnik rzymian.

– Jestem bardzo dumny, że mam swoje miejsce w historii tego sportu. Jestem wzruszony, myśląc o tym, jak moi koledzy z drużyny powitali mnie w szatni po tym, jak strzeliłem hat-tricka w Weronie. Na tym polega ten sport – zaznaczył Immobile.

30-latek ma kontrakt z Lazio do 2023 roku. Przypomnijmy, że Immobile dołączył do klubu ze stolicy Włoch w 2016 roku z Sevilli FC, kosztując wówczas blisko 10 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na 40 milionów euro.

Komentarze