Il Pistolero wrócił do Serie A, Polak ma być wartością dodaną Granaty

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. PressFocus

US Salernitana sfinalizowała transfer z udziałem reprezentanta Polski. Szeregi ekipy z Serie A wzmocnił Krzysztof Piątek, który został do włoskiego teamu wypożyczony z Herthy z opcją transferu definitywnego. Jednocześnie czwarta przygoda piłkarza z klubem z Serie A stała się faktem.

  • Krzysztof Piątek po kilku miesiącach wrócił do Włoch
  • W sezonie 2022/2023 zawodnik będzie występował w Salernitania
  • Il Pistolero będzie grał w drużynie ze Stadio Arechi z numerem 99.

Piątek w Salernitanie

US Salernitana w tym sezonie w trzech meczach ligowych zdobyła cztery bramki. O to, aby Koniki Morskie zdobywały jeszcze więcej bramek ma zadbać Krzysztof Piątek.

Biuro prasowe Salernitany w oficjalnym komunikacie przekazało, że reprezentant Polski trafił do ekipy z Serie A na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za osiem milionów euro, o czym informowały media.

W szeregach włoskiej drużyny Piątek będzie grał z numerem 99. na koszulce. Jednocześnie Il Pistolero zacznie swoją czwartą przygodę w Serie A. W przeszłości zawodnik występował już w Genoi, Milanie oraz Fiorentinie.

Jak dotąd na włoskich stadionach w meczach ligowych Piątek wystąpił łącznie w 69 spotkaniach, Zdobył w nich 39 bramek, a ponadto zaliczył 11 kluczowych podań.

W najbliższy weekend Salernitana zmierzy się w roli gospodarza z Empoli. Polski napastnik o miejsce w składzie będzie rywalizował między innymi z Federico Bonaccoli. Kolagami klubowymi Piątka będą między innymi Franck Ribery oraz Antonio Candrevy.

Czytaj więcej: Żurkowski może powiekszyć polską kolonię w Spezii

Komentarze