Milan postara się latem pozbyć niechcianiego pomocnika

Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko Pressfocus

Tiemoue Bakayoko od czasu transferu do Chelsea Londyn nie może nigdzie zagrzać na dłużej miejsca. Francuz obecnie jest wypożyczony do AC Milanu, jednak Rossoneri latem postarają się pozbyć pomocnika. Według Santiego Aouny z Foot Mercato, trafi od do Olympique Marsylia.

  • Bakayoko w ubiegłym sezonie pełnił w Milanie funkcję rezerowowego
  • Pomocnika w swoich planach nie widzi Stefano Pioli, który chciałby pozbyć się go latem
  • Mistrzowie Włoch mają porozumienie z Olympique Marsylią ws. przenosin Francuza, jednak taki ruch blokuje nowy trener Marsylczyków

Nowy szkoleniowiec wicemistrzów Francji nie chce Bakayoko

Bakayoko wyrobił sobie renomę grając w barwach AS Monaco. W 2017 roku sprowadzić go postanowiła Chelsea Londyn, ale jak czas pokazał była to nieudana inwestycja. Francuz nie odnajdywał się w nowym zespole, dlatego został wypożyczony do AC Milanu. Na przestrzeni ostatnich lat przebywał on także w Monaco i Napoli, ale żaden z klubów nie zdecydował się na wykupienie go.

W ubiegłym sezonie rola Bakayoko w sukcesach Milanu była marginalna. Pomocnik wystąpił w 18 meczach, ale nie przełożyło się to nawet na 700 rozegranych minut. W większości przypadków wchodził on na boisko jako rezerwowy. Jego jedyny “dorobek” to cztery żółte kartki. 

Zarząd Milanu podjął decyzję o pozbyciu się 27-latka już tego lata. Pomocnik miał spędzić w Mediolanie kolejny sezon, ale nie figuruje on w planach trenera. Santi Aouna z Foot Mercato poinformował, że pomocnik może trafić do Olympique Marsylia. Porozumienie między Milanem i Marsylczykami zawarte zostało jednak przed zatrudnieniem na stanowisku szkoleniowca Igora Tudora. Francuz nie jest przekonany co do takiego ruchu i poprosił on zarząd wicemistrzów Francji o wstrzymanie się z finalizacją transferu. 

Tiemoue Bakayoko najlepsze lata kariery spędził właśnie w Ligue 1, dlatego za jego przeprowadzką do Marsylii optuje prezydent klubu – Pablo Longoria. Tudor wolałby jednak na jego pozycję sprowadzić zawodnika sprawdzonego, z którym w przeszłości miał okazję już pracować. W tym gronie wymienia się Adriena Tameze z Hellasu Verona czy też Abdülkadira Ömüra z Trabzonsporu.

Sprawdź u nas: Milan znów przegra walkę o zawodnika z klubem z Premier League?

Komentarze

Comments 3 comments

Wszystkich użytkowników, których obrażałem gorąco przepraszam za swoje zachowanie. Posłuchałem Waszych rad, za które niezmiernie jestem wdzięczny 😀 😀 😀 😀. Już po pierwszej konsultacji psychiatryczno-psychologicznej stwierdzono u mnie chorobę afektywną dwubiegunową wraz ze schizofrenią. Mam nadzieję kontynuować leczenie, 😀 😀 😀 😀 a jak czasami kogoś urażę z góry przepraszam. Jeszcze raz wybaczcie. 😀 😀 😀 😀

Szanowna redakcjo i administratorzy!
ten Gargamell co napisał komentarz 17. lipca 2022 o 20:48 to podróbka.
Proszę o sprawdzenie i usunięcie jego konta!!!
_________________________________________________________________________