ICC: Juventus wygrywa z Interem po karnych

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

W rozegranym w środowe popołudnie spotkaniu International Champions Cup, Juventus po rzutach karnych pokonał Inter Mediolan. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.

Spotkanie bardzo źle ułożyło się dla Juventusu, bowiem w 10. minucie na prowadzenie wyszli Nerazzurri. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Matthijs De Ligt, który skierował piłkę do swojej bramki. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie meczu znacznie groźniejszy był Juventus. Groźnie na bramkę Interu uderzali Ronaldo i Rabiot, ale na posterunku był Padelli. Golkiper mediolańskiego zespołu skapitulował jednak w 68. minucie po strzale Ronaldo z rzutu wolnego. Portugalczykowi w zdobyciu bramki pomógł rykoszet od stojącego w murze przeciwnika.

Wynik 1:1 ostatecznie utrzymał się do końca spotkania. Po regulaminowym czasie gry, zarządzona została seria jedenastek.

Juventus FC – Inter Mediolan 1:1 (0:1) k. 4:3

0:1 De Ligt (sam.) 10′
1:1 Ronaldo 68′