ICC: Fiorentina wygrywa z Chivas

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym spotkaniu turnieju International Champions Cup, Fiorentina pokonała 2:1 Chivas de Guadalajara. W zwycięskim zespole wystąpili Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla meksykańskiego zespołu, który w 25. minucie objął prowadzenie. Drągowskiego płaskim uderzeniem z dystansu pokonał Javier Lopez.

Dwie minuty później było już jednak 1:1. Po dośrodkowaniu Terzicia z rzutu wolnego, uderzeniem głową piłkę w bramce umieścił Giovanni Simeone. W 36. minucie świetną okazję do zdobycia drugiego gola miało Chivas, ale rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Pulido, którego zamiary przeczytał Drągowski.

Siedem minut po przerwie Fiorentina objęła prowadzenia. Do siatki uderzeniem z prawej strony pola karnego, przy dalszym słupku, trafił Riccardo Sottil. Jak się później okazało była to ostatnia bramka tego spotkania.

AC Fiorentina – Chivas 2:1 (1:1)

0:1 Javier Lopez 25′
1:1 Simeone 27′
2:1 Sottil 52′

Fiorentina: Drągowski – Venuti, Ceccherini (73′ Hristov), Ranieri (73′ Lakti), Terzic (46′ Hancko) – Benassi (61′ Żurkowski), Cristoforo (73′ Dabo), Castrovilli (46′ Saponara), Sottil (61′ Montiel, 90′ Koffi), Simeone (61′ Vlahovic), Eysseric (46′ Baez)

Chivas: Rodriguez (61′ Gudino) – Rankin, Mier, Alanis – Sanchez, Lopez, Molina (61′ Perez), Villalpanedo (73′ Cervantes), Peralta, Pulido, Brizuela (70′ Huerta)