ICC: Benfica pokonała Fiorentinę, grali Polacy

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski fot. Grzegorz Wajda

Benfica Lizbona pokonała 2:1 Fiorentinę w rozegranym w nocy ze środy na czwartek spotkaniu International Champions Cup. We włoskim zespole wystąpiło dwóch reprezentantów Polski.

Benfica już w ósmej minucie objęła prowadzenie. Po płaskim dośrodkowaniu De Tomasa z lewej strony boiska, piłkę do bramki z czterech metrów skierował Haris Seferović.

Fiorentina doprowadziła do wyrównania w 30. minucie. Bramkarza Benfiki precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Dusan Vlahović. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie rezultat 1:1 również bardzo długo widniał na tablicy wyników. Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas Drągowskiego, który pojawił się na boisku po przerwie, mocnym uderzeniem pokonał Caio.

Od 68. minuty na boisku przebywał również drugi z Polaków w zespole Fiorentiny – Szymon Żurkowski.

AC Fiorentina – Benfica Lizbona 1:2 (1:1)

0:1 Seferović 9′
1:1 Vlahović 30′
1:2 Caio 90+3′