Icardi przerywa milczenie

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

Konflikt na linii Icardi – Inter jest w ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów we włoskich mediach sportowych. Teraz do całej sprawy odniósł się sam zawodnik, który opublikował na swoim Instagramie bardzo emocjonalny list do kibiców. Poniżej znajdziecie jego najważniejsze fragmenty.

Czytaj dalej…

– Miłość do kogoś pokazujemy zawsze w najtrudniejszych momentach. Ja właśnie w takich chwilach decydowałem się, aby pozostać w Interze. Pomimo różnych przeciwności zawsze chciałem tu zostać. To właśnie z miłości do tych kolorów odrzucałem oferty innych klubów, które dla profesjonalnego piłkarza były bardzo trudne do odrzucenia – zaczął Icardi w swoim liście skierowanym do kibiców.

– Wychodziłem na boisko z wielkimi bólami, przez które nieraz płynęły mi łzy. Zawsze pokazywałem wszystko co potrafię, często nie słuchając lekarzy, ponieważ wychodząc na murawę w tych barwach zapominałem o każdym bólu. Zawsze przyświecał mi jeden cel – pomóc naszym barwom – dodał.

– To z miłości do Interu walczyłem i dawałem z siebie wszystko. Zrealizowałem moje marzenie, czyli powrót z tym klubem do Ligi Mistrzów, a także nauczyłem moje dzieci szacunku do tej drużyny. Przekazałem im, że wygrywanie jest ważne, ale tylko dokonywanie tego z Interem ma wyjątkowe znacznie, który tylko Interista może w pełni zrozumieć – kontynuował.

– Zawsze potępiałem tych piłkarzy, którzy opuszczają klub przy pierwszym lepszym kryzysie. Szanowałem kibiców, kolegów z zespołu, właścicieli i wszystkich związanych z tym klubem. Współpracowałem zarówno na boisku jak i poza nim. Pomagałem nowym zawodnikom, pokazując im czym jest Inter i jak ważny jest dla nas wszystkich. Cieszyłem się, płakałem, cierpiałem, walczyłem dla naszych wspólnych barw – dodał.

– Wszystkie poświęcenia wynikają z miłości do Interu. Nie wiem jednak, czy w tym momencie istnieje miłość do Interu i do mojej osoby ze strony tych wszystkich, którzy są odpowiedzialni za podejmowanie decyzji. Nie wiem czy jest jakakolwiek chęć z ich strony, aby rozwiązać problemy. W rodzinie może dojść do różnych rzeczy, tych dobrych, jak i złych, ale z miłością można przezwyciężyć wszystko. Z miłością i szacunkiem. To są moje wartości, dla których będę zawsze walczył. Z Interem i w Interze – zakończył.

Mauro Icardi wystąpił w tym sezonie w 28 spotkaniach, w których strzelił 15 goli i zaliczył trzy asysty.

Komentarze