Icardi myśli o powrocie do Włoch. Argentyńczyk zaoferowany Rossonerim

Mauro Icardi
Mauro Icardi fot. PressFocus

Mauro Icardi, według doniesień włoskich mediów myśli o powrocie do Włoch. Argentyńczyk został zaoferowany Milanowi. Niemniej byłym napastnikiem Interu Mediolan interesują się również takie kluby jak Roma, czy Juventus.

Icardi może rozstać się latem z PSG

Mauro Icardi aktualnie broni barw Paris Saint-Germain. Do ekipy z Ligue 1 zawodnik trafiał w 2018 roku. Najpierw na wypożyczenie, ale po roku klub ze stolicy Francji zdecydował się na wykupienie zawodnika na stałe za 57 milionów euro.

W trakcie trwającego sezonu 28-latek wystąpił łącznie w 26 meczach, w których strzelił 12 goli. CalcioMercato.com twierdzi natomiast, że Icardi jest zdecydowany na powrót do Włoch. Wpływ na taki stan rzeczy ma mieć żona piłkarza i jednocześnie jego pełnomocniczka Wanda Nara. Włoscy dziennikarze sugerują, że brany pod uwagę jest powrót do Mediolanu, stąd też temat zaoferowania zawodnika Milanowi.

Sternicy Rossonerich podobno zaczęli poszukiwania nowego napastnika w związku z tym, że kontuzji doznał Zlatan Ibrahimović. Tym bardziej że to nie pierwszy uraz Szweda, co pozwala przypuszczać, że w kolejnym sezonie weteran może także przegapić dużą ilość meczów z powodów zdrowotnych.

Przeszkodą w kontekście ewentualnego zakontraktowania Icardiego mogą być jednak jego zarobki. Icardi inkasuje rocznie dziewięć milionów euro. Milan mógłby podobno ściągnąć zawodnika siebie, ale na wypożyczenie, przejmując część wynagrodzenia piłkarza na siebie.

Innymi ekipami, które mogą powalczyć Icardiego, są Juve i Roma. Rynkowa wartość Argentyńczyka wynosi mniej więcej 55 milionów euro.

Komentarze