Icardi dąży do rozwiązania umowy z Interem?

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

CalcioMercato.com sugeruje, że Mauro Icardi cały czas myśli o tym, aby bronić barw mediolańskiego Interu. Inną sprawą jest to, że władze klubu nie dają mu możliwości na grę, co może skutkować tym, że Argentyńczyk może rozwiązać obowiązującą do końca czerwca 2021 roku swoją umowę z klubem z Lombardii.

Czytaj dalej…

Inter wyraża przekonanie, że ​​przestrzegał przepisów, informując Icardiego już na początku lata tego roku, że ten nie mieści się w planach klubu na nowy sezonu. Co do braku możliwości treningu z drużyną przez argentyńskiego to decyzja trenera, na którą nikt nie ma wpływu. Warto jednak zaznaczyć, że Włoch pozwolił piłkarzowi na trening z dowodzoną przez niego drużyną tuż przed startem Serie A.

W każdym razie wszystko wskazuje na to, że Icardi dąży do tego, aby rozwiązać swoją umowę z mediolańczykami, sugerują włoskie media. Tuż o załatwianiu tej sprawy zawodnik miałby dołączyć do Juventusu FC.

Odnotujmy, że Icardi w przypadku chęci rozwiązania swojego kontraktu z mediolańskim klubem może odwołać się do art. 15 rozporządzenia FIFA dotyczącego transferów piłkarzy, zgodnie z którym “ustaleni” zawodowi zawodnicy mogą rozwiązać umowę, jeśli co najmniej w 10% oficjalnych meczów nie będzie im dane uczestniczyć.

W związku z powyższym, jeśli w tym roku Inter rozegrał 50 meczów, Icardi powinien wyjść na boisko (nawet wchodząc z ławki) w co najmniej pięciu meczach. Aby uniknąć tego ryzyka, Inter zastanawia się nad wdrożeniem go w kilku nieistotnych częściach gier. Wygląda zatem na to, że bitwa prawda między obiema stronami będzie trwała w najlepsze.

Komentarze