Ibrahimović wróci do kadry? Wypowiedź selekcjonera

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Zlatan Ibrahimović błyszczy formą w aktualnym sezonie Serie A. O ewentualnym powrocie Szweda do reprezentacji Trzech Koron wypowiedział się jej selekcjoner, Janne Andersson.

Czytaj dalej…

Gdy na początku miesiąca Zlatan Ibrahimović wrzucił na swoje media społecznościowe zdjęcie w koszulce reprezentacji Szwecji z podpisem: “Dawno się nie widzieliśmy”, wzbudził medialne zainteresowanie. Niedługo później przyznał, że zrobił to tylko, by zdenerwować swoich przeciwników. Jak się okazuje, jego powrót do kadry narodowej jest bardziej możliwy, niż się wydawało. Na ten temat wypowiedział się selekcjoner reprezentacji Szwecji, Janne Andersson.

– Kiedy postanowił otworzyć się na powrót do reprezentacji, uznałem, że naturalnym będzie spotkać się z nim i porozmawiać o tym tak szybko, jak to możliwe. Nasze spotkanie było dobre i owocne, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie dialogu – orzekł Andersson w oświadczeniu wydanym w czwartek przez Szwedzki Związek Piłki Nożnej.

Ibrahimović w tym sezonie przeżywa swoją, kolejną już, młodość. Miał wielki wpływ na zmianę mentalności Milanu, który pozostaje liderem Serie A po ośmiu kolejkach. Sam Szwed zdobył już 10 bramek i dołożył do tego asystę, przez co jest aktualnie najlepszym strzelcem rozgrywek. Warto przypomnieć, że napastnik ma już 39 lat.

Powrót Ibrahimovicia do kadry byłby ważny także dla Polaków, jako że Szwedzi są jednym z naszych rywali w fazie grupowej nadchodzących mistrzostw Europy. Obecność wybitnego snajpera z pewnością może utrudnić nam walkę o awans.

Komentarze