Media: Ibra wraca do składu Milanu

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Włoskie media informują, że Zlatan Ibrahimović najprawdopodobniej dołączy do składu Milanu podczas zgrupowania w Dubaju, które zostało zaplanowane na przyszły miesiąc.

  • Ibrahimović w maju przeszedł operację kolana
  • Szwed w tym sezonie jeszcze rozegrał ani minuty i wciąż walczy o powrót do gry
  • Przewiduje się, że napastnik do pełnej sprawności wróci w styczniu

Ibrahimović coraz bliższy powrotu do gry

Zlatan Ibrahimović nie rozegrał ani minuty w tym sezonie po tym, jak w maju przeszedł operację kolana. 41-letni szwedzki napastnik odegrał kluczową rolę w sukcesie Milanu, który sięgnął po mistrzowski tytuł w zeszłym sezonie, będąc postacią wzorcową dla drużyny na boisku i poza nim. W trwającej kampanii mimo, iż nie może pomóc kolegom na boisku cały czas przebywa blisko drużyny.

Jak donosi Corriere dello Sport, rekonwalescencja Zlatana Ibrahimovicia przebiega dobrze i Szwed planuje dołączyć do drużyny Milanu na obozie treningowym w Dubaju w przyszłym miesiącu, który ma się odbyć w dniach 11-20 grudnia.

Będzie to ważny okres dla szwedzkiego napastnika, który podczas obozu przygotowawczego będzie miał okazję wdrożyć się w cykl treningowy, a także rozpocząć budowanie formy przed planowanym na styczeń powrotem na boiska Serie A. W klubie mają nadzieję, że Ibrahimović będzie w pełni gotowy, by pomóc rossonerim w rywalizacji z Tottenhamem w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W zeszłym sezonie Ibrahimović strzelił osiem goli i zanotował trzy asysty w 23 występach w Serie A.

Zobacz również: Historyczny debiut Pafundiego w kadrze Włoch

Komentarze

Comments 5 comments