Ibrahimović przeszedł operację kontuzjowanego kolana

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic Pressfocus

Z informacji przekazanych przez “La Gazzetta dello Sport” – wynika, że Zlatan Ibrahimović przeszedł w piątek operację kontuzjowanego kolana. Właśnie ten uraz nie pozwolił 39-latkowi wziąć udziału w Mistrzostwach Europy. Piłkarz czuje się dobrze i za osiem tygodni wróci do treningów z pełnym obciążeniem.

  • Zlatan Ibrahimović przeszedł operację kontuzjowanego kolana
  • Szwedzkiego napastnika czeka teraz osiem tygodni rehabilitacji, zanim powróci do treningów na pełnym obciążeniu

Zlatan Ibrahimović musiał być operowany

Zlatan Ibrahimović przedłużył umowę z AC Milan pod koniec zeszłego sezonu Serie A i na włoskich boiskach zagra jeszcze przez następny rok. Napastnik na finiszu ligowych rozgrywek cierpiał na ból w lewym kolanie, który ostatecznie wyeliminował go z udziału na Euro 2020.

Po tygodniach rehabilitacji problem nie zniknął, więc klubowi lekarze zlecili mało-inwazyjny zabieg. Tym samym, Szwed trafił do specjalistycznego szpitala w Rzymie, gdzie w piątek był operowany.

Zlatan ma się dobrze i natychmiast rozpocznie proces rehabilitacji – oznajmił ortopeda AC Milan – Stefano Mazzoni.

Kiedy napastnik AC Milan wróci na boisko?

Według informacji przekazanych przez włoski dziennik “La Gazzetta dello Sport” – Zlatan Ibrahimovic przez najbliższe dwa tygodnie będzie odbudowywał tkankę mięśniowa operowanej nogi. Co więcej, po 20 dniach wróci do biegania, natomiast później wraz z granicami bólu będzie wracał do normalnych ćwiczeń. Szacuje się, że proces rekonwalescencji potrwa maksymalnie do dwóch miesięcy.

Oznacza to, że Ibra straci pierwsze mecze kampanii 2021/2022 i najprędzej wróci do regularnej gry we wrześniu.

Przeczytaj również: Gattuso opuści Fiorentinę. Obie strony pracują już nad rozstaniem

Komentarze