Ibrahimović nie myśli o zawieszeniu butów na kołku

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. PressFocus

Zlatan Ibrahimović to w trwającym sezonie najskuteczniejszy zawodnik AC Milanu. Mimo 39-lat były reprezentant Szwecji nie myśli o piłkarskiej emeryturze. Ostatnio wypowiedział się w tej sprawie w rozmowie z BBC Sport.

Zlatan Ibrahimović w trakcie sezonu 2020/2021 wystąpił w 10 spotkaniach, notując w nich 11 trafień. Szwed w ekipie z Lombardii przeżywa właśnie drugą młodość, prowadząc zespół od zwycięstwa do zwycięstwa. Ostatnio dał do zrozumienia, że nie jest gotowy na to, aby zakończyć piłkarską karierę.

– Będę kontynuował piłkarską karierę, dopóki nie uznam, że nie będę w stanie tego robić. Jeśli tylko będę utrzymywał dobrą kondycję, to reszta sama się ułoży – przekonywał “Ibra” w rozmowie z BBC Sport.

– Jesteśmy w niewiarygodnej formie, radzimy sobie bardzo dobrze. Musimy jednak pamiętać, że jeszcze nic nie wygraliśmy – kontynuował Szwed.

Zlatan Ibrahimović pozwolił sobie na porównanie obecnej sytuacji w Milanie do tej z pierwszego pobytu zawodnika w klubie. – Gdy po raz pierwszy trafiłem do Milanu, byłem w ekipie, która walczyła o mistrzostwo. Za drugim razem znalazłem się w sytuacji, mając wpłynąć, aby Milan znów znalazł się na szczycie – mówił zawodnik.

– To inne wyzwanie, to wyzwanie, które mi się podoba. Gdy słyszę, że jakiś cel jest zbyt trudny, aby go zrealizować, to jeszcze bardziej mnie to motywuję – uzupełnił doświadczony napastnik.

AC Milan w niedzielę wieczorem w spotkaniu 11. kolejki Serie A zmierzy się na wyjeździe z Parmą Calcio. Rossoneri są aktualnie liderem rozgrywek, legitymując się dorobkiem 26 punktów na koncie.

Komentarze

Na temat “Ibrahimović nie myśli o zawieszeniu butów na kołku