Ibrahimović: musiałem być z zespołem

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Zlatan Ibrahimović jest aktualnie wyłączony z gry z powodu kontuzji, ale nie przeszkodziło to mu w pojawieniu się w Weronie, gdzie w niedzielę AC Milan rywalizował z miejscowym Hellas. 39-latek stwierdził, że czuł, że powinien być razem z drużyną.

Niedzielne spotkanie Serie A zakończyło się wygraną 2:0 Milanu po trafieniach Rade Krunica i Diogo Dalota.

– Jestem Zlatanem, czuję odpowiedzialność i czuję się liderem. Ta drużyna jest jedyną, która sprawiła, że czuję się podekscytowany. Chcę uczyć, chcę być przewodnikiem – powiedział Ibrahimović. – Kiedy ja coś mówię, oni odpowiadają: “ok, robimy to”. Dzisiaj chciałem być w Weronie, czułem to w środku. Kiedy spędzam dzień bez nich, to tak jak pobytu bez moich synów – dodał napastnik Milanu.

Obecna umowa Ibrahimovicia z mediolańskim klubem wygasa z końcem czerwca. Czy Szwed pozostanę na San Siro na kolejny sezon?  – Nie wiem, zobaczymy. Jeśli Paolo Maldini będzie tego chciał, to jestem na to gotowy – dodał doświadczony napastnik.

Szwed w obecnym sezonie rozegrał na boiskach Serie A 14 spotkań, zdobywając w nich 14 bramek. Na więcej występów nie pozwoliły mu liczne problemy zdrowotne. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Ibrahimović zdobył 16 bramek w 21 występach.

AC Milan obecnie przygotowuje się do czwartkowego spotkania 1/8 finału Ligi Europy, w którym zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem United.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. marca 2021 18:45.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze