Ibrahimovic ma kłopoty. UEFA wszczęła dochodzenie

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic Pressfocus

Zlatan Ibrahimović jest teraz pod lupą UEFA, ponieważ padło podejrzenie posiadania udziałów finansowych przez piłkarza w jednej z firm bukmacherskich. W konsekwencji wystartowało dochodzenie dyscyplinarne, które zadecyduje, czy Szwed powinien ponieść jakiekolwiek konsekwencje.

UEFA bada sprawę

Dwa tygodnie temu gazeta Aftonbladet ujawniła, że ​​Ibrahimovic za pośrednictwem jednej ze swoich firm jest właścicielem 10% udziałów w Bethard, czyli agencji bukmacherskiej z siedzibą na Malcie, której 39-latek był również ambasadorem w 2018 roku.

UEFA wszczęła dochodzenie dyscyplinarne w sprawie napastnika AC Milan odnośnie jego rzekomych udziałów finansowych w powyższej firmie bukmacherskiej. W tym samym czasie w Szwecji pojawiły się doniesienia, że Ibrze może grozić nawet trzyletnia dyskwalifikacja od futbolu. W poniedziałek przedstawiciele największej organizacji piłkarskiej w Europie wydali oficjalne oświadczenie dotyczące całego zdarzenia.

Zgodnie z Artykułem 31. kodeksu 4. Regulaminu Dyscyplinarnego, Inspektor UEFA został dziś wyznaczony do przeprowadzenia dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie potencjalnego naruszenia Regulaminu UEFA przez Pana Zlatana Ibrahimovica za rzekomy udział finansowy w firmie bukmacherskiej. Dalsze informacje w tej sprawie zostaną udostępnione w odpowiednim czasie – czytamy w oficjalnym piśmie UEFA.

Co dalej?

Oczywiście przez całą moją karierę intensywnie zabiegały o mnie firmy bukmacherskie, ale do tej pory nie przedstawiono mi niczego, co mnie pobudziło. Bethard ma szwedzkie korzenie, jej założyciele pochodzą z mojego rodzinnego miasta i naprawdę chcą to wszystko robić inaczej – stwierdził w 2018 roku Zlatan.

Zgodnie z przepisami i kodeksem etycznym UEFA żaden gracz nie może bezpośrednio ani pośrednio posiadać akcji w firmach bukmacherskich. Jeśli ktoś złamie te zasady, zostanie ukarany grzywną i możliwym zawieszeniem we wszystkich rozgrywkach na maksymalnie trzy lata.

Komentarze