Ibrahimović i Lukaku ukarani przez włoską federację

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Włoska federacja piłkarska nie była wyrozumiała dla Romelu Lukaku i Zlatana Ibrahimovicia. Napastnicy Interu i AC Milan zostali ukarani jednomeczowym zawieszeniem. To efekt ich starcia podczas ćwierćfinału Pucharu Włoch.

Wspomniany incydent miał miejsce chwilę po tym, jak Alessio Romagnoli sfaulował Romelu Lukaku. Wtedy do belgijskiego napastniku Interu Mediolan podszedł Zlatan Ibrahimović. Belg miał rzekomo usłyszeć od 39-latka, żeby odprawił rytuał voodoo. Lukaku dość łatwo dał się sprowokować, nie zachował chłodnej głowy i w wulgarną wiązanką zaczepił rodzinę Ibry. Stąd impulsywny ruch głową Szweda, który podgrzał atmosferę tego widowiska.

Ostatecznie Lukaku uspokajali jego koledzy z zespołu, a sam Ibrahimović z satysfakcją się uśmiechał. Sędzia ukarał obu graczy żółtymi kartkami, ale na tym nie koniec, bo sprawą zainteresowała się też włoska federacja. W piątek pod wieczór zapadł werdykt. Obaj napastnicy otrzymali meczowe zawieszenie.

Samo spotkanie Pucharu Włoch ułożyło się po myśli Interu, który wygrał 2:1. Milan kończył mecz w osłabieniu, bo Ibrahimović, który strzelił najpierw gola, potem zarobił drugą żółtą kartkę.

Federacja bada kwestię rasizmu

W komunikacie czytamy, że podobna kara spotkała też Francka Kessie i Achrafa Hakimiego. Zaznaczono przy tym, że to nie koniec śledztwa w sprawie starcia na linii Lukaku – Ibrahimović. Federacja chce zbadać czy całe zajście miało znamiona rasistowskie.

Szwedzki napastnik zareagował na te informacje zamieszczając wpis na Twitterze. “W świecie Zlatana nie ma miejsca na rasizm. Wszyscy jesteśmy tej samej rasy, jesteśmy równi” – napisał Ibrahimović.

Komentarze

Comments 3 comments

“Włoska federacja piłkarska nie była wyrozumiała dla Romelu Lukaku i Zlatana Ibrahimovicia. Napastnicy Interu i AC Milan zostali ukarani jednomeczowym zawieszeniem.”

Zawieszenie na jeden mecz (w ramach pucharu Włoch) to jest ‘brak wyrozumiałości’? Haha.
Już widzę jak się Ibra tym przejął