Ibrahimović dołączył do elitarnego grona, Milan skutecznie odpowiedział

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

AC Milan wygrał na San Siro z FC Crotone 4:0 (1:0) w spotkaniu 21. kolejki Serie A. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Zlatan Ibrahimović. Dla Szweda był to 500. gol w karierze klubowej. Potem Zlatan jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Dwa kolejne gole dołożył Ante Rebić. AC Milan skutecznie odpowiedział zatem Juventusowi FC oraz Interowi Mediolan i wrócił na pierwsze miejsce w Serie A. W innej niedzielnej potyczce Udinese Calcio pokonało Hellas Werona 2:0 (0:0).

AC Milan – FC Crotone

Goście mogli objąć prowadzenie w dziesiątej minucie, ale Samuel Di Carmine w dobrej sytuacji nie wykazał się wystarczającą precyzją. W odpowiedzi próbował Davide Calabria, lecz dobrze interweniował golkiper gości.

Pierwsza bramka padła w 30. minucie. Zlatan Ibrahimović zagrał do Rafaela Leao, ten od razu odegrał Szwedowi, który pewnie pokonał Alexa Cordaza. Był to 500. gol Ibry w karierze klubowej. Szwed podwyższył na 2:0 w 64. minucie. Wówczas wykorzystał dokładne podanie od Theo Hernandeza.

Mediolańczycy nie zamierzali na tym poprzestawać. W odstępie kilku kolejnych minut zdobyli dwie następne bramki. Obie zapisał na swoim koncie Ante Rebić. Najpierw Chorwat skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hakana Calhanoglu. Potem Rebić huknął z kilku metrów po kolejnym celnym podaniu od tureckiego pomocnika. Finalnie AC Milan zwyciężył 4:0 (1:0).

Arkadiusz Reca spędził cały mecz na ławce rezerwowej gości.

Udinese Calcio – Hellas Werona

Premierowy gol w tym spotkaniu mógł paść po pół godzinie gry. Dobrą sytuację zmarnował jednak Gerard Deulofeu. Kilka minut potem okazję miał Jens Stryger Larsen, ale ponownie dobrze w bramce gości spisał się Marco Silvestri. W 38. minucie blisko był Kevin Bonifazi, ale został w ostatnim momencie zablokowany przez Antonina Baraka.

Pierwsza bramka na Dacia Arena padła w 83. minucie. Niefortunną interwencją popisał się Silvestri i piłka wpadła do siatki przyjezdnych. Gospodarze podwyższyli kilka minut potem. Wówczas golkipera Hellas pokonał Deulofeu, który ustalił wynik tej potyczki na 2:0.

Paweł Dawidowicz zagrał 45 minut w barwach gości.