Iachini: Moja drużyna zasłużyła na coś więcej

Serie A
Serie A

Empoli FC przegrał na wyjeździe z AS Romą 1:2 w poniedziałkowym meczu Serie A. Beppe Iachini, trener Azzurrich, powiedział, że jego podopieczni nie zasłużyli na porażkę.

Czytaj dalej…

– Zagraliśmy na Olimpico przeciwko drużynie, która ma jakość i dobrze się broniła. Dlatego musieliśmy szybko grać piłką, aby znaleźć sobie wolne miejsce na boisku – powiedział Iachini w rozmowie z Sky Sport Italia.

– Wiele razy byliśmy bliscy zdobycia bramki, ale źle dogrywaliśmy ostatnia piłkę, co jest bardzo rozczarowujące. Roma praktycznie nic sobie nie stworzyła. Zdobyli gole po stałych fragmentach gry – dodał.

– Moja drużyna zasłużyła na coś więcej, ale byliśmy trochę naiwni. Pod względem kreowania sobie sytuacji podbramkowych jesteśmy ósmą drużyną w Serie A. Tracimy jednak zbyt wiele bramek. Musimy wykorzystywać więcej naszych okazji i być bardziej skoncentrowani, aby unikać głupich błędów w obronie – podkreślił.

Jego podopieczni zajmują 17. miejsce w tabeli z punktem przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce zmierzą się z Frosinone Calcio.

Komentarze