Hitowy transfer Zielińskiego? Gigant wykazuje zainteresowanie

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Imago/Emmefoto

Juventus ma na swojej liście życzeń Piotra Zielińskiego. Jeśli ten do stycznia nie przedłuży umowy z Napoli, wówczas Stara Dama spróbuje przekonać go do transferu – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Kontrakt Piotra Zielińskiego z Napoli wygasa w czerwcu 2024 roku
  • Juventus wykazuje zainteresowanie wolnym transferem Polaka
  • W styczniu dojdzie do rozmów, jeśli ten wcześniej nie przedłuży umowy z mistrzem Włoch

Zieliński bohaterem zaskakującego transferu?

Tego lata wydawało się, że Piotr Zieliński zakończy swoją przygodę z Napoli. Klub był otwarty na sprzedaż, a poważne zainteresowanie wykazywało Lazio. Temat przeprowadzki upadł, natomiast do gry wkroczyli Saudyjczycy, oferujące zarówno mistrzom Włoch, jak i samemu zawodnikowi, bardzo duże pieniądze. Polak finalnie zdecydował się odrzucić tę propozycję i pozostać w Neapolu na sezon 2023/2024. Jego przyszłość wciąż stoi jednak pod znakiem zapytania.

Wynika to z faktu wygasającego w 2024 roku kontraktu. Napoli obawiało się o utratę swojego piłkarza za darmo, dlatego rozważało sprzedaż. Aktualnie obie strony prowadzą negocjacje, jednak nie są bliskie dogadania się. Mistrzowie Włoch chcą obniżyć dotychczasowe zarobki Zielińskiego, natomiast ten próbuje ugrać jak najlepsze warunki.

Jeśli do stycznia obie strony się nie dogadają, po Zielińskiego może ruszyć Juventus. Tak wynika z informacji “La Gazzetta dello Sport”. Stara Dama uczyniła polskiego pomocnika celem na najbliższe miesiące i chce wykorzystać okazję, aby pozyskać go w ramach wolnego transferu.

Zobacz również: Tonali wraca na San Siro. “To dla mnie trudne emocje”

Komentarze

Comments 2 comments