Lazio gotowe na sprzedaż pomocnika do La Liga

Luis Alberto
Luis Alberto Pressfocus

Wkład Luisa Alberto w grę Lazio Rzym w sezonie 2022/23 jest coraz mniejszy. Klub dojrzał już do decyzji o sprzedaż Hiszpana w przypadku pojawienia się atrakcyjnej oferty. Pomocnikiem zainteresowane są Atletico Madryt, Sevilla i Valencia.

  • Lazio potrzebuje środków na transfery
  • Klub zdecydowany jest na sprzedaż Luisa Alberto
  • Zainteresowane sprowadzeniem Hiszpana są Sevilla, Atletico Madryt i Valencia

Luis Alberto może wkrótce trafić do La Liga

Rola Luisa Alberto w Lazio Rzym powoli staje się coraz mniejsza. Hiszpan nie jest już pierwszym wyborem trenera Maurizio Sarriego i na boisku melduje się głównie, wchodząc z ławki rezerwowych. Mimo to wciąż może pochwalić się dobrymi liczbami, co też wpływa na jego wciąż wysoką wartość rynkową.

Dziennikarze La Gazzetta dello Sport przekazali, że włodarze Orłów przestali postrzegać Hiszpana jako nietykalnego i rozważą sprzedaż go w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty transferowej. Pomocnik przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 15 milionów euro, a jego kontrakt wygasa dopiero w lipcu 2025 roku. 

Wskazał również kluby, które zabiegają o sprowadzenie 30-latka. Wśród nich znajduje się wielu przedstawicieli La Liga – Sevilla, Atletico Madryt i Valencia. To właśnie między nimi ma rozgorzała rywalizacja o sprowadzenie Luisa Alberto. Latem Lazio domagało się za niego 30 milionów euro. Obecnie obniżyło swoje wymagania finansowe do 20 milionów. 

Sprzedaż pomocnika pozwoliłoby Lazio uzyskać środki, które klub przeznaczy na sprowadzenie nowego lewego obrońcy, a także wzmocnienie środka defensywy.

Sprawdź: Torino gotowe na sfinalizowanie transferu pomocnika West Hamu United

Komentarze