Fabregas zaprezentowany w barwach drugoligowca

Cesc Fabregas (zlewej)
Cesc Fabregas (zlewej) Pressfocus

W trakcie letniego okienka transferowego wzorem wielu piłkarzy także Cesc Fabregas zmienił pracodawcę. Doświadczony Hiszpan obrał dość zaskakujący kierunek – przeniósł się do występującego w Serie B Como.

  • Cesc Fabregas zdecydował się latem przenieść z AS Monaco do Como
  • Decyzja Hiszpana o transferze do zespołu Serie B wywołała spore zaskoczenie
  • W rozmowie z mediami pomocnik opowiedział o powodach swojej decyzji

Zaskakujący kierunek obrał dwukrotny mistrz Europy

Ostatnie trzy i pół sezonu spędził w AS Monaco, choć w ubiegłym sezonie sporadycznie pojawiał się na boisku. 35-letni Hiszpan miał problemy z ciągłymi urazami i z tego względu wystąpił jedynie w sześciu spotkaniach. W Monaco stał się zbędny, dlatego zdecydował się latem na zmianę pracodawcy.

Fabregas przeniósł się do grającego w Serie B Como, co wzbudziło zaskoczenie wśród tamtejszych dziennikarzy. Mało kto spodziewał się, że tak utytułowany i doświadczony piłkarz zdecyduje się na grę w drugoligowym włoskim zespole. 

– To zaszczyt i przyjemność reprezentować taki klub. Jestem niezwykłym szczęśliwcem, że w trakcie mojej kariery mogłem reprezentować tak wiele wspaniałych zespołów. Como nie jest tutaj wyjątkiem. Po długich rozmowach z Mirwanem, Dennisem i Charliem, mogę stwierdzić, że przekonali mnie jednym z najbardziej ekscytujących i ambitnych projektów sportowych w futbolu – stwierdził Fabregas. 

– To dlatego właśnie chcę tu zbudować długoterminową przyszłość nie tylko na boisku, ale także poza nim. Uwierzyłem w ich wizję od pierwszego momentu i stwierdziłem, że chcę w nią zainwestować swój czas i być częścią większego obrazka – dodał Hiszpan. 

W ubiegłym sezonie Serie B Como zajęło 13 lokatę. W najwyższej klasie rozgrywkowej klub ostatni raz grał w sezonie 2001/02. Cesc Fabregas podpisał z Como umowę do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj: Juventus negocjuje z Barcą transfer napastnika

Komentarze