Juventus wytypował priorytet transferowy na lato

Alex Grimaldo
Alex Grimaldo Pressfocus

Juventus zimą poszuka wzmocnień, a pozycją wymagającą lepsze obsady jest lewa strona defensywy. Wobec niepewnej przyszłości Alexa Sandro władze Starej Damy chciałby sprowadzić Alexa Grimaldo.

  • Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Alexa Sandro
  • Juventus chciałby w jego miejsce pozyskać za darmo Alexa Grimaldo
  • Hiszpan wskazywany jest jako priorytet transferowy do wzmocnienia defensywy

Juventus zdecydowany na zastąpienie Alexa Sandro?

Tylko do końca czerwca 2023 roku ważny jest jeszcze kontrakt Alexa Sandro, który rozważa opuszczenie Juventusu. Brazylijczyk jest bliski zmiany barw, a w klubie pojawia się coraz więcej wątpliwości odnośnie do przedłużenia jego umowy. Media wskazują, że Stara Dama rozpoczęła już poszukiwania następcy 31-latka.

Jedną z głównych opcji transferowych dla Juventusu jest zdaniem dziennikarzy Tuttosport Alex Grimaldo. Klub obserwuje również Raphaela Guerreiro i Ramiego Bensabainiego, ale to Hiszpan wskazywany jest jako priorytet transferowy. 27-latek bryluje w barwach Benfiki, a zainteresowanie jego pozyskaniem wyrażała nawet FC Barcelona. 

Podobnie jak w przypadku Alexa Sandro, jego umowa z klubem wygasa w czerwu 2023 roku i niemal na pewno zmieni on barwy klubowe. Hiszpan będzie do wzięcia za darmo, jednak konkurencja na rynku transferowym o jego podpis będzie spora. Juventus musiałby przedstawić mu atrakcyjny projekt sportowy i propozycję zarobków, żeby przekonać 27-latka do przenosin do Turynu. 

Stara Dama potrzebuje teraz mocniej zaciskać pasa, dlatego pozyskanie Alexa Grimaldo na zasadzie wolnego transferu wydaje się znakomitym pomysłem. W tym sezonie Hiszpan wystąpił w 26 meczach. Zanotował w nich trzy bramki i pięć asyst.

Czytaj też: Juventus chce zatrzymać obrońcę na dłużej

Komentarze