Higuain: To był rollercoaster

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC w sobotnim starciu w ramach drugiej kolejki włoskiej ekstraklasy pokonał 4:3 SSC Napoli. Warto zaznaczyć, że ekipa z Piemontu w pewnym momencie prowadziła różnicą trzech trafień, aby później dać sobie strzelić gole. Po zakończeniu meczu kilka zdań na temat jego przebiegu wyraził Gonzalo Higuain.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik tego lata wrócił z wypożyczenia z Chelsea FC do Juve. Chociaż media przekonywały, że Higuain zmieni w tym oknie transferowym klub, to ostatecznie zawodnik został, a w sobotnim boju popisał się genialnym trafieniem.

– Wow. Ten mecz był jak jazda na kolejce górskiej – powiedział napastnik Juve przed kamerą Sky Sport Italia.

– Bardzo szybko zdobyliśmy dwie bramki, więc nie powinniśmy pozwolić rywalowi na odrobienie strat. Straciliśmy jednak kontrolę nad spotkaniem, a Napoli doprowadziło do remisu. Na szczęście ostatecznie to my wygraliśmy – dodał Higuain.

– To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. W każdym razie zdajemy sobie sprawę, że w naszej grze jest jeszcze dużo do poprawy. Niemniej daliśmy z siebie wszystko na boisku, więc zostaliśmy za to wynagrodzeni – zaznaczył piłkarz.

Higuain w meczu rozgrywanym na JStadium popisał się trafieniem, które było ozdobą spotkania. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnik odniósł się do tego gola.

– Wróciłem do Juve z motywacją, aby zostać w tym klubie. Uwielbiam Juventus i kibiców tego klubu. Od pierwszej chwili, gdy trafiłem do Juve, wiedziałem, że chcę być częścią tego klubu i zostać w nim jak najdłużej – mówił 31-latek.

Komentarze