Hellas będzie miał nowego szkoleniowca

Igor Tudor
Igor Tudor Pressfocus

Igor Tudor i Hellas oficjalnie nie będą kontynuować współpracy. Klub poinformował, że decyzja o odejściu Chorwata została ustalona za porozumienie stron.

  • Do 30 czerwca tego roku Igor Tudor miał prowadzić Hellas
  • Chorwat wykonał świetna pracę z zespołem, ale nie poprowadzi go w nowym sezonie
  • Trener i klub nie doszli do porozumienia w sprawie nowej umowy

W Weronie będzie nowy trener

W połowie września ubiegłego roku Hellas postanowił zmienić trenera. Eusebio di Francesco pożegnał się z pracą pierwszego szkoleniowca, którą przejął Igor Tudor. Chorwat wykonał znakomite zadanie, ponieważ jego zespół finiszował sezon 2021/2022 na dziewiątej pozycji. Trener ten nie będzie miał jednak okazji do poprawy tej lokaty. Nie doszedł on bowiem z klubem do porozumienia w kwestii jego kontraktu, który wygaśnie 30 czerwca. 44-latek opowiedział więcej o tej sprawie.

To była trudna decyzja, ponieważ warunki pracy w tym miejscu bardzo mi sprzyjały. Co więcej, spotkałem tutaj grupę fantastycznych zawodników i ludzi, którzy pozwolili mi wyrazić siebie w najlepszej postaci, dzięki czemu wywiązała się świetna harmonia z klubem.

Zastanawiałem się przez długi czas, odbywając rozmowy z prezydentem klubu, który okazywał wobec mnie szczerość i transparentność przy nakreślaniu oczekiwań na kolejny sezon. Obaj jednak wyszliśmy z założenia, że nie dojdziemy do wspólnego porozumienia względem niektórych warunków

Zdecydowaliśmy, że w takim przypadku nie możemy kontynuować dalszej współpracy. Z głębi serca pozdrawiam całą Weronę, gdzie spędziłem naprawdę świetny czas. Wysyłam uściski w stronę fanów, którzy darzyli mnie wspaniałym uczuciem. Życzę temu klubowi wiele szczęśliwych chwil w dalszej perspektywie – przekazał Igor Tudor.

Czytaj także: Inter z nieudaną misją zatrzymania Perisicia, Chorwat zmienia klub

Komentarze

Na temat “Hellas będzie miał nowego szkoleniowca

Jak dla mnie upełnie niezrozumiała decyzja włodarzy Hellasu.
Tudor wykonał w Veronie kawał dobrej roboty. Drużyna grała dobrze, ładnie dla oka, miała przebłyski. Pozycja w tabeli jak na realia klubu to chyba maks co można wycisnąć. Kadra po odejściu Jurica była jednak słabsza (chociażby odejście Do Marco, Veloso już spuścił z tonu, odszedł Silvestri).