Obrońca AS Romy zasili FC Barcelonę?

Hector Bellerin
Hector Bellerin fot. PressFocus

Jose Mourinho pragnie wzmocnić zimą kilka pozycji. AS Roma pracuje nad transferem nowego prawego obrońcy. Na celowniku znalazł się Hector Bellerin, który może być dostępny do wypożyczenia z FC Barcelony.

  • AS Roma poszukuje nowego prawego obrońcy
  • Istnieje możliwość wypożyczenia Hectora Bellerina
  • Po sezonie wygasa jego kontrakt z FC Barceloną

Uznany obrońca trafi do Rzymu?

Jose Mourinho zadeklarował konieczność pozyskania zimą trzech zawodników, sygnalizując tym samym poważne braki kadrowe na niektórych pozycjach. “Calciomercato” przekonuje, że AS Roma w najbliższym czasie na pewno zakontraktuje nowego prawego obrońcę. Ma to związek z sytuacją Ricka Karsdorpa, który na skutek konfliktu z Portugalczykiem przeniesie się do Turcji.

Jeszcze do niedawna na szczycie listy życzeń znajdował się Alvaro Odriozola, lecz finalnie dla rzymian może się on okazać zbyt drogi. Tym samym w mediach pojawił się nowy faworyt, a mianowicie Hector Bellerin. Jego przygoda z FC Barceloną nie przebiega po myśli władz hiszpańskiego klubu, zatem są one skłonne rozstać się z nim po zaledwie kilku miesiącach. W grę wchodzi półroczne wypożyczenie.

Hiszpański obrońca mógłby tym samym zostać w Rzymie na dłużej. Po sezonie wygasa jego kontrakt, a “Duma Katalonii” niespecjalnie jest chętna do kontynuowania współpracy. Jeśli pokaże się on na włoskich boiskach z dobrej strony, wówczas AS Roma może zaproponować mu dłuższą umowę.

Jesienią Bellerin pojawił się na murawie pięciokrotnie. W poprzednim sezonie dobrze radził sobie w barwach Realu Betis, a jeszcze wcześniej występował dla Arsenalu.

Zobacz również: Dumfries komentuje doniesienia o transferze do Anglii

Komentarze