Klub Bundesligi szykuje ofertę za gracza Milanu

Jens Petter Hauge
Jens Petter Hauge PressFocus

Według najnowszych doniesień, VfL Wolfsburg jest głównym zainteresowanym w kontekście sprowadzenia do siebie Jensa Pettera Hauge. Norweski skrzydłowy nie zdołał wywalczyć sobie zaufania Stefano Pioliego.

  • VfL Wolfsburg chce sprowadzić do siebie Jensa Pettera Hauge
  • Norweg w Milanie miał niezły start, ale w końcówce sezonu wypadł z planów Pioliego
  • Rossoneri mają zadowolić się kwotą rzędu 15-20 milionów za norweskiego skrzydłowego

VfL Wolfsburg spróbuje sprowadzić Hauge

Według doniesień, VfL Wolfsburg jest zainteresowany sprowadzeniem do siebie Jensa Pettera Hauge. 21-latek trafił do AC Milan w październiku ubiegłego roku z Bode/Glimt. Rossoneri zapłacili za niego 5 milionów euro. Niedługo później skrzydłowy zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Norwegii, a jego początek na San Siro był obiecujący. W całym sezonie rozegrał 27 spotkań, w których zanotował osiem bramek i trzy asysty. Taki rezultat gracza sprowadzonego z ligi norweskiej do Serie A należy uznać za całkiem udany.

W końcówce sezonu, jednak, gdy Milan grał o być albo nie być w Lidze Mistrzów, Stefano Pioli niemal całkowicie zrezygnował z Hauge.

Według włoskich doniesień, młody gracz może być jednym z głównych kandydatów do opuszczenia Mediolanu w celu uzbierania funduszy przez klub z San Siro. Calciomercato donosi, że sprowadzeniem utalentowanego skrzydłowego zainteresowanych jest kilka klubów, w tym Bayer Leverkusen, Udinese i Watford. Według Kickera, największe szanse na transfer gracza ma jednak VfL Wolfsburg. Agent gracza był nawet widziany w ośrodku treningowym Wilków. Wartość transferowa Hauge oscyluje wokół 10 milionów euro, ale Milan chce otrzymać za niego kwotę między 15 a 20 milionami.

Komentarze