Hakimi nie spłacony przez Inter. Nerazzurri z kłopotami finansowymi

Achraf Hakimi
Achraf Hakimi fot. PressFocus

Achraf Hakimi w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej zasilił szeregi Interu Mediolan. Zawodnik wzmocnił szeregi Beneamaty, rozstając się jednocześnie z Realem Madryt. Włoski klub miał już uregulować pierwszą ratę za transfer zawodnika. La Repubblica podaje jednak, że sternicy Los Blancos zgodzili się na odroczenie płatności o trzy miesiące.

Achraf Hakimi trafił do Interu Mediolan na zasadzie porozumienia, które warunkuje, że włoski klub musi zapłacić za zawodnika 40 milionów euro w serii rat po 10 milionów euro. Pierwsza płatność miała trafić na konto klubu ze stolicy Hiszpanii w grudniu. Niemniej hiszpańskie media dotarły do wiadomości, że włoski klub nie wywiązał się z pierwotnych warunków umowy.

Wygląda jednak na to, że żadne poważne konsekwencje nie dotkną Interu. Włoski klub wcześniej zgłosił prośbę o przesunięcie terminu płatności do końca marca. Inter ma aktualnie duże kłopoty finansowe. W grudniu światło dzienne ujrzała wiadomość, że Antonio Conte tej zimy nie może liczyć na wzmocnienia. Chyba że mediolańczycy najpierw kogoś sprzedają.

Godne uwagi jest też to, że Interu w celu odzyskania płynności finansowej prowadzi negocjacje z zawodnikami w celu przesunięcie w czasie wypłat wynagrodzeń. Dodajmy również, że przedstawiciele Suning Group prowadzą obecnie rozmowy z funduszem inwestycyjnym BC Partners w sprawie sprzedaży do 40 proc. akcji klubu.

Tymczasem dzisiaj wieczorem Inter w hicie 18. kolejki włoskiej ekstraklasy stanie do rywalizacji z Juventusem FC. W powszechnej opinii spotkania na Stadio Giuseppe Meazza ma dać odpowiedź, jaki cel na trwającą kampanią mają obecnie obie ekipy.

Nerazzurri są obecnie wiceliderem Serie A, legitymując się dorobkiem 37 punktów. Z kolei na czwartym miejscu ze stratą siedmiu oczek do lidera AC Milanu zadomowiło się Juve.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 17. stycznia 2021 20:40.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze