Hakan Calhanoglu blisko porozumienia z Juve

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Grzegorz Wajda

Hakan Calhanoglu według najnowszych doniesień włoskich środków masowego przekazu jest bardzo blisko osiągnięcia porozumienia z Juventusem. Turek ma kontrakt ważny z Milanem do końca czerwca, więc do teamu z Turynu trafiłby na zasadzie wolnego transferu.

Juve naciska na transfer Calhanoglu

Hakan Calhanoglu wciąż nie doszedł do porozumienia ze sternikami Rossonerich w sprawie nowej umowy. Tymczasem CalcioMercato.com podaje, że władze Starej Damy zaoferowały piłkarzowi kontrakt, dzięki któremu zawodnik mógłby liczyć na zarobki w wysokości pięciu milionów euro rocznie.

Warto odnotować, że reprezentant Turcji aktualnie może liczyć na apanaże w wysokości 2,5 miliona euro rocznie. Co prawda Milan, chcąc zatrzymać piłkarza w klubie na dłużej, oferował lepsze warunki, ale była to suma czterech milionów euro rocznie. Tym samym atrakcyjniejsze warunki może zawodnikowi zapewnić Juve.

Nie jest jednak wykluczone, że sternicy Rossonerich poprawią warunki piłkarzowi, jeśli Milan zapewni sobie możliwość gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Może się tak stać, gdy team z Mediolanu wygra w niedzielę z Cagliari Calcio. Taki stan rzeczy sprawiłby, że mediolańczycy zagraliby w elitarnych rozgrywkach po raz pierwszy od 2013 roku.

O ile finansowo Juventus jest w stanie zaproponować Hakanowi Calhanoglu lepsze warunki, to ekipa z Turynu wciąż nie może być pewna gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Aktualnie Bianconeri plasują się na piątej pozycji w ligowej tabeli, tracąc oczko do czwartego Napoli. W sobotnim spotkaniu w ramach 37. kolejki Serie A turyńczycy zmierzą się u siebie z Interem Mediolan.

Komentarze

Na temat “Hakan Calhanoglu blisko porozumienia z Juve

Zdecydowanie jeden z liderów obecnego Milan. Wielu kibiców narzeka, natomiast Turek statystykami pokazuje, że pomimo niezbyt dużej ilości bramek naprawdę jest ważnym ogniwem tego zespołu. Przypuszczam, że po awansie do LM oferta zostanie podniesiona i przedłuży kontrakt.