Gwiazdor Sassuolo zaoferowany Milanowi

Davide Frattesi
Davide Frattesi Pressfocus

Davide Frattesi może opuścić Sassuolo. Priorytetem reprezentanta Włoch jest Roma, ale w kontekście 22-letniego pomocnika pojawił się Milan.

  • Niewykluczone, że Davide Frattesi opuści Sassuolo
  • Piłkarz został zaoferowany Milanowi
  • Kwota transferu zdaje się być odstarszająca

Finanse znów problemem

Milan tego lata opuścił Franck Kessie. Mediolańczycy od miesięcy wiedzieli, że tak się stanie, więc szukali nowego pomocnika. Mistrz Włoch za priorytet postawił sobie sprowadzenie Renato Sanchesa. Okazało się to niezwykle skomplikowane i długotrwałe. Pierwsze kontakty z pracodawcą Portugalczyka miały miejsce już w zimowym oknie transferowym. Sprawę skomplikowało zainteresowanie PSG. Piłkarz może zatem przenieść się do Paryża lub Mediolanu.

Niepewność kupna Sanchesa wymusiła na Milanie rozglądanie się za innymi opcjami do wzmocnienia środka pola. Mediolańczykom został zaproponowany reprezentant Włoch. Jest nim Davide Frattesi, który we wrześniu skończy 23 lata. To podstawowy pomocnik Sassuolo, dla którego w minionym sezonie rozegrał 38 meczów. Strzelił w nich cztery gole oraz zaliczył tyle samo asyst,

Giuseppe Riso zaoferował Frattesiego do Milanu, ale mistrz Włoch może nie być chętny do przeprowadzenia transferu. Mediolańczycy usłyszeli, że trzeba będzie zapłacić Sassuolo 30 milionów euro, co bardzo zniechęca Milan. Ponadto Frattesi nie jest postrzegany w Mediolanie jako piłkarz w pełni pasujący do drużyny Stefano Pioliego.

Czytaj także: Inter nie potrzebował Dybali. ”Nie było miejsca”

Komentarze