Gwiazdor Sassuolo celem lidera Serie A

Domenico Berardi
Domenico Berardi Pressfocus

Domenico Berardi to kluczowy zawodnik Sassuolo. Reprezentant Włoch może latem zmienić klub, ponieważ Włoch jest celem transferowym dla Milanu.

  • Domenico Berardi łączony jest z opuszczeniem Sassuolo
  • Reprezentant Włoch ma kosztować 30-35 milionów euro
  • Piłkarza w swoich szeregach widzi Milan

Milan będzie zabiegał o gwiazdę Serie A

Sassuolo w tym sezonie Serie A znajduje się w środku tabeli. Sytuacja Neroverdich byłaby pewnie jeszcze gorsza, gdyby nie lider tego zespołu, czyli Domenico Berardi. Włoch jako pierwszy w Europie w bieżącej kampanii zaliczył dwucyfrową liczbę trafień oraz asyst. Na ten moment strzelił już 12 goli, a do tego dorzucił 14 kluczowych podań.

Umiejętności Berardiego przerastają Sassuolo bezdyskusyjnie. Mimo tego Włoch wciąż gra w tym klubie. Latem minionego roku po zawodnika zgłosiła się Fiorentina, która nie osiągnęła jednak porozumienia z drużyną 27-latka w sprawie kwoty odstępnego.

Berardi wciąż jest na celowniku czołowych drużyn w Serie A. Po Włocha w najbliższym oknie transferowym zamierza zgłosić się aktualny lider tabeli, czyli Milan. Mediolańczycy nie są bowiem zadowoleni z tego, co prezentują aktualni prawoskrzydłowi, czyli Junior Messias i Alexis Saelemaekers (łącznie siedem zdobytych bramek).

Milan umieścił Berardiego na szczycie listy życzeń na pozycji prawoskrzydłowo. Lider Serie A chce sprowadzić Włocha w letnim oknie transferowym. Jego umowa z aktualnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2024 roku. Sassuolo oczekują za 27-latka 30-35 milionów euro.

Czytaj także: Giroud czeka na zdjęcie klątwy, Milan czeka na pułapki. Rossoneri przed ostatnią prostą sezonu

Komentarze