Gwiazdor Lazio doczeka się transferu? Komplikacje w rozmowach kontraktowych

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić fot. PressFocus

Sergej Milinković-Savić może wreszcie doczekać się hitowego transferu. Wobec zainteresowania ze strony mocnych europejskich ekip, Serb niechętnie rozmawia na temat nowego kontraktu z Lazio.

  • Sergej Milinković-Savić może opuścić Lazio
  • Gwiazdą Serie A interesują się między innymi Arsenal czy Paris Saint-Germain
  • Jeśli nie uda się przedłużyć umowy, latem rzymianie spróbują go sprzedać

Milinković-Savić na liście życzeń gigantów

Na przestrzeni ostatnich lat Sergej Milinković-Savić udowodnił, że jest w stanie utrzymywać świetną dyspozycję. Nieustannie jest on bowiem liderem środka pola Lazio i największą gwiazdą obok Ciro Immobile. Serbskim pomocnikiem już wcześniej interesowały się wielkie marki, które nie były w stanie sprostać finansowym wymaganiom Lazio. Teraz rzymianie stają pod ścianą, bowiem kontrakt Milinkovicia-Savicia wygasa za nieco ponad rok.

Umowa wiążąca rosłego zawodnika z Lazio obowiązuje do połowy 2024 roku. Klub ze stolicy Włoch od dawna prowadzi negocjacje w sprawie jej przedłużenia, jednak dalsza współpraca stoi pod znakiem zapytania. Milinković-Savić jest świadom możliwości, jakie daje mu rynek transferowy. Reprezentant Serbii od dawna marzy o hitowej przeprowadzce, która może wreszcie się sfinalizować. Właśnie z tego powodu rozmowy kontraktowe nie idą w zaplanowanym przez Lazio kierunku.

Lazio obawia się utraty swojej gwiazdy za darmo. Jeśli nie uda się dojść do porozumienia, latem zostanie on sprzedany. Kwota ewentualnego transferu nie będzie natomiast niska, bowiem rzymianie wciąż chcą za pomocnika blisko 100 milionów euro. Niewykluczone, że z biegiem tygodni będą musieli obniżyć swoje oczekiwania.

Milinković-Savić cieszy się sporym zainteresowaniem. W swoich szeregach chcą go między innymi Arsenal i Paris Saint-Germain. 27-latek w obecnym sezonie zgromadził w Serie A cztery gole i osiem asyst.

Zobacz również: Atletico zaoferowało Juventusowi wymianę zawodników

Komentarze

Comments 3 comments