Gwiazdor Fiorentiny wciąż ma szansę na hitowy transfer

Sofyan Amrabat
Sofyan Amrabat fot. Imago/NurPhoto

Sofyan Amrabat marzy o przeprowadzce do czołowego europejskiego klubu. Wciąż istnieją szanse na transfer do Manchesteru United, gdyż ten pozostaje w kontakcie z Marokańczykiem.

  • Sofyan Amrabat może tego lata przenieść się do klubu z wyższej półki
  • Fiorentina jest gotowa sprzedać swojego gwiazdora za 30 milionów euro
  • Manchester United pozostaje w kontakcie z Marokańczykiem

Gwiazda mistrzostw świata z upragnionym transferem?

Sofyan Amrabat zbudował swoją pozycję na rynku fantastycznymi występami na mistrzostwach świata w Katarze. Odegrał bardzo istotną rolę w sukcesie reprezentacji Maroka, jakim niewątpliwie było dotarcie do półfinału turnieju. Pomocnik błyskawicznie trafił na listy życzeń największych klubów w Europie. Mówiło się o nim w kontekście FC Barcelony czy Bayernu Monachium.

Marokańczyk chciał odejść już zimą, lecz Fiorentina miała wobec niego zgoła odmienne plany. Zatrzymano go w klubie do końca sezonu, jednocześnie obiecując, że w trakcie letniego okienka będzie mógł sfinalizować wymarzony transfer.

Pierwotnie Amrabat chciał dołączyć do FC Barcelony, lecz ta zrezygnowała z prac nad transferem. W kontakcie z piłkarzem pozostaje natomiast Manchester United, który może podjąć próbę sprowadzenia go w przypadku sprzedaży niechcianych zawodników. Najpierw jednak musi uzgodnić niższą cenę, gdyż nie zamierza płacić za niego 30 milionów euro. Właśnie na taką kwotę wyceniła go Fiorentina.

Zobacz również: Lazio pozyska reprezentanta Japonii, upada temat Zachariana

Komentarze