Gwiazda Salernitany na celowniku Milanu

Boulaye Dia
Boulaye Dia IMAGO / Massimo Insabato

Niedawno Boulaye Dia został wykupiony przez Salernitanę i wydawało się, że w nadchodzącym sezonie będzie pewnym punktem tego zespołu. Jednak, jak informuje La Gazzetta dello Sport, Senegalczykiem mocno zainteresował się AC Milan.

  • Boulaye Dia był bardzo ważnym zawodnikiem Salernitany w sezonie 2022/23
  • Klub zdecydował się wykupić Senegalczyka za 12 milionów euro z Villarrealu
  • Za napastnika zapłacono 12 milionów euro

Boulaye Dia ma klauzulę odejścia. Milan mocno zainteresowany

Boulaye Dia pozostał w Salernitanie, po tym jak włoski klub zdecydował się uruchomić klauzulę wykupu wynoszącą 12 milionów euro. Wydawało się, że Senegalczyk będzie stanowił o sile zespołu w przyszłym sezonie. Jednak szybko może dojść do kolejnego transferu z jego udziałem.

Jak informuje La Gazzetta dello Sport, Boulaye Dia ma w kontrakcie klauzulę odejścia, która wynosi 25 milionów euro. To z pewnością kwota, na którą mogą sobie pozwolić najsilniejsze kluby we Włoszech. Ponoć pozyskanie napastnika mocno rozważa AC Milan.

W sezonie 2022/2023 Boulaye Dia był kluczowym zawodnikiem pierwszego składu Salernitany. Senegalczyk wystąpił w 33 meczach, zdobywając 16 bramek. Oprócz tego zaliczył 6 asyst i znacznie przyczynił się do pomyślnej walki o utrzymanie w Serie A, mając wkład przy bramce swojego zespołu średnio co 158 minut.

Komentarze