Transfer gwiazdy AS Romy do Juventusu bliski finalizacji

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo Pressfocus

Coraz więcej doniesień na temat potencjalnej przeprowadzki Nicolo Zaniolo płynie do nas z Włoch. W sobotę Alfredo Pedulla poinformował, że AS Roma jest w trakcie zaawansowanych negocjacji ze Starą Damą w sprawie sprzedaży włoskiego napastnika. Rzymianie dali 23-latkowi zielone światło do transferu.

  • Nicolo Zaniolo wzbudza zainteresowanie wielu europejskich klubów
  • Do tej pory AS Roma nie była chętna do sprzedaży go
  • Rzymianie potrzebują jednak środków na transfery i dali napastnikowi zielone światło do przeprowadzki do Juventusu
  • Stara Dama ma zapłacić za niego ok. 45 milionów euro

Zaniolo gotowy na kolejny krok w swojej karierze

Od dłuższego czasu włoskie media spekulowały, że sezon 2021/22 może być ostatnim dla Nicolo Zaniolo w barwach AS Romy. Włoski napastnik wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku transferowym i zarząd Rzymian zdawał sobie sprawę, że może zarobić na 23-latku ogromne pieniądze. O jego sytuację pytały wcześniej m.in. Manchester United i Tottenham.

Według Alfredo Pedulli Roma jest w trakcie negocjacji z Juventusem odnośnie do sprzedaży Zaniolo. Włoch chciałby kontynuować karierę w Italii, a Giallorossi wyrazili zgodę na jego odejście. Klub potrzebuje środków do przeprowadzenia latem transferów, a zgodnie z informacjami mediów na sprzedaży Zaniolo zarobić może nawet 45 milionów euro. Tyle jest gotów wyłożyć za niego Juventus. Wcześniej o postępach w negocjacjach między włoskimi klubami informował również m.in. Marco Barzaghi z redakcji Sport Mediaset.

Zgodnie z wiedzą Pedulli, Włoch ma w przyszłym tygodniu przejść testy medyczne i zostać wypożyczony do ekipy Starej Damy z obowiązkiem wykupu. Całość operacji wyniesie między 40 a 45 milionów euro. Warto nadmienić, że AS Roma zapłaciła za niego w 2018 roku 4,5 miliona euro.

Poprzedni sezon Nicola Zaniolo zakończył z dorobkiem ośmiu bramek i dziewięciu asyst w 42 meczach. Portal Transfermarkt wycenia go na 33 miliony euro. Aktualna umowa Włocha z Romą wygasa w czerwcu 2024 roku.

Czytaj też: AS Roma nie odpuszcza w sprawie Frattesiego

Komentarze

Comments 2 comments

Będzie pasował do Juventusiku. Ma zryty beret, brak więzadeł, wygląd kałmuka, narwany charakter, boiskowy imbecyl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Spełnia kryteria DNA Juventusiku 😀 😀 😀 😀 😀 😀