Gwiazda reprezentacji Argentyny krok od Juve

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. PressFocus

Juventus intensywnie pracuje nad sfinalizowaniem transferu z udziałem Angela Di Marii. La Gazzetta dello Sport podała, że dyrektor sportowy Starej Damy Federico Cherubini ma przeprowadzić rozmowy z pełnomocnikami zawodnika, którzy są zdecydowanie na to, aby dojść do porozumienia.

  • Juventus jest blisko pozyskania Angela Di Marii
  • Informacje na temat oferty dla piłkarza ujawniła La Gazzetta dello Sport
  • Ostateczna decyzja należy do zawodnika

Di Maria blisko Juve

Juventus ma nową kampanię ambitne plany, aby po dwóch sezonach bez spektakularnego sukcesu w postaci mistrzostwa Serie A, czy triumfu w Lidze Mistrzów wrócić na szczyt. Pomóc w tym mają wzmocnienia. Jednym z celów klubu z Turynu jest Angel Di Maria.

La Gazzetta dello Sport przekonuje, że zarówno Juventus, jak i przedstawiciele reprezentanta Argentyny z optymizmem spoglądają w przyszłość, jeśli chodzi o porozumienie w sprawie transferu. Gigant Serie A ma pozyskać Di Marię na zasadzie wolnego transferu. Piłkarzowi z końcem czerwca wygasa umowa z PSG.

Do ustalenia jest przede wszystkim czas trwania kontraktu. Zawodnik chce umowy na rok. Z kolei sternicy Juve proponują Argentyńczykowi kontrakt na dwa lata, chcąc jednocześnie skorzystać z dekretu wzrostu.

Di Maria na mocy umowy z Juve będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 7,5 miliona euro netto rocznie plus bonusy. Gdyby jednak stanęło na 12-miesiećznym kontrakcie, to wówczas Argentyńczyk zarabiałby rocznie pięć milionów euro plus premie. Juventus nie planuje zmiany oferty, więc ostatnie słowo należy do zawodnika.

34-letni zawodnik w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 31 meczach, notując w nich pięć trafień i dziewięć asyst.

Czytaj więcej: Będzie wielki powrót do Juventusu. Warunki kontraktu ustalone

Komentarze